Rodri: Yamale iste’dodi bilan ajralib turadi
Manchester Siti va Ispaniya terma jamoasi yarim himoyachisi Rodri Ernandes o‘z vatandoshi Lamina Yamale haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ko‘p yirik iste’dodli futbolchilarni ko‘rganini, ammo ularning ba’zilari o‘z imkoniyatlarini to‘liq amalga oshirolmaganini ta’kidladi. Rodri fikricha, Lamina aniq maqsadga ega va uning atrofida unga yaxshi maslahat beradigan odamlar bor.
U o‘z rivojlanishini davom ettirishi kerak, chunki bu mamlakat uchun muvaffaqiyatning belgisi bo‘ladi. Joriy mavsumda «Barselona» klubi yulduz hujumchisi uchta o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va uchta golga uzatma berdi.
18 yoshli ispaniyalik futbolchining amaldagi shartnomasi 2031 yilgacha mo‘ljallangan. Kataloniya jamoasi La Liga jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi.

Rodri: выделяется своим талантом на Ямале
Полузащитник «Манчестер Сити» и сборной Испании Родри Эрнандес высказался о своем соотечественнике Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что видел много талантливых футболистов, но некоторые из них не смогли полностью реализовать свои возможности. По мнению Родри, Ламина имеет четкую цель и вокруг него есть люди, которые дают ему хорошие советы.
Он должен продолжать свое развитие, так как это будет признаком успеха для страны. В текущем сезоне звезда нападения «Барселоны» сыграл в трех матчах, забил два гола и отдал три результативные передачи.
Действующий контракт 18-летнего испанского футболиста рассчитан до 2031 года. Каталонская команда занимает четвертое место в таблице Ла Лиги.