Delap noyabrgacha Chelsi bilan mashg‘ulotda bo‘lmaydi
Hujumchi Liam Delap yaqinda bo‘lib o‘tgan Angliya Premer-ligasining «Fulxem»ga qarshi o‘yinda jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
The Athletic nashrining xabar berishicha, Delap «Chelsi» jamoasi bilan mashg‘ulotlarni faqat noyabr oyida boshlaydi. Shuningdek, futbolchining jismoniy holatini to‘liq tiklash uchun biroz vaqt talab qilinishi mumkin.
Delapning jarohati tufayli «Chelsi» «Sanderlend»dan Mark Giu’ni muddatli ijaradan oldin qaytarishga majbur bo‘ldi. Bu futbolchi 26 kunlik ijara muddatidan so‘ng Londondagi jamoaga qaytdi.
Hozirgi vaqtda «Chelsi» Angliya chempionatining turnir jadvalida ikkinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa bosh murabbiyi Enzo Mareski rahbarligida 13 sentabr, shanba kuni, «Brentford»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin jamoaning mavsumdagi muhim bahslaridan biri hisoblanadi. Futbolchilar va murabbiylar jamoani yuqori natijalarga erishtirish uchun barcha imkoniyatlarni ishga solmoqda.

Делап не будет тренироваться с Челси до ноября
Нападающий Лиам Делап получил травму в недавнем матче Английской Премьер-лиги против «Фулхэма». Об этом сообщил Euro-football.ru.
По информации издания The Athletic, Делап начнёт тренировки с командой «Челси» только в ноябре. Также может потребоваться некоторое время для полного восстановления физической формы футболиста.
Из-за травмы Делапа «Челси» был вынужден досрочно вернуть Марка Гиу из аренды в «Сандерленде». Этот игрок вернулся в лондонскую команду после 26-дневного срока аренды.
В настоящее время «Челси» занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Англии. Под руководством главного тренера Энцо Марески команда 13 сентября, в субботу, проведёт выездной матч против «Брентфорда».
Эта игра считается одним из важных матчей команды в сезоне. Игроки и тренеры прилагают все усилия, чтобы добиться высоких результатов.