Nottingham Forest yangi murabbiyni tanladi
Nottingham Forest jamoasi egasi Evangelos Marinakis yangi bosh murabbiy Ange Postekogluning klubga kelishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Marinakis klub matbuot xizmatiga ko‘ra, ular jamoaga mukofotlar yutishda tajribali va ishonchli murabbiyni taklif qilganini ta’kidladi. Postekoglu o‘tgan mavsumda Tottenham jamoasi bilan Yevropa Ligasi kubogini qo‘lga kiritgan.
Biroq, bu yevrokubok unga klubda uzoq qolishga yordam bermadi va yozda uning o‘rnini daniyalik Tomas Frank egalladi. Shuningdek, Postekogluning faoliyatida oldin Celtic klubi va Avstraliya milliy terma jamoasi ham bor.
Hozirda Nottingham Forest jamoasi ushbu mavsumda Yevropa Ligasi musobaqasida ishtirok etadi. Bu esa klub uchun yangi imkoniyatlar va raqobatbardoshlikni oshirishga xizmat qiladi.

Nottingham Forest выбрал нового тренера
Владелец клуба Nottingham Forest Эвангелос Маранакис высказался о приходе нового главного тренера Анге Постекоглу в клуб. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам пресс-службы клуба, Маранакис подчеркнул, что они пригласили в команду опытного и надежного тренера, способного выигрывать трофеи. Постекоглу в прошлом сезоне выиграл Кубок Лиги Европы с командой Тоттенхэм.
Однако этот еврокубок не помог ему надолго остаться в клубе, и летом его место занял датчанин Томас Франк. Также в карьере Постекоглу были клуб Селтик и национальная сборная Австралии.
В настоящее время команда Nottingham Forest участвует в этом сезоне в турнире Лиги Европы. Это открывает для клуба новые возможности и способствует повышению конкурентоспособности.