Domeniko Tedesko Istanbulning "Fenerbahche" futbol klubining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq rossiyalik himoyachi Andrey Eshchenko murabbiyning ushbu yirik turk klubi boshqaruviga kelishi sabablarini tushuntirdi. Eshchenko "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida shunday dedi: "Tedesko Spartakdan keyin ko‘plab jamoalarda ishladi.
Uning natijalari o‘zi uchun gapiradi, shuning uchun yaxshi jamoalar uni taklif qiladi." Eslatib o‘tamiz, yaqinda "Fenerbahche" jamoasi bosh murabbiyi Joze Mourinyo bilan xayrlashdi. Istanbul klubi so‘nggi to‘rt mavsum davomida Turkiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallab kelayotgan edi.
Tedeskoning oxirgi ish joyi Belgiya milliy terma jamoasi bo‘lib, u bilan Yevro-2024 musobaqasida muvaffaqiyatsizlikka uchradi. Futbol sharhlovchisi Mostovoy Tedeskoning murabbiy sifatidagi barqarorligini ta’kidlab, uni "cho‘kmaydigan" deb atadi va "Uni ishdan bo‘shatishadi, lekin u boshqa jamoada yana paydo bo‘ladi" dedi.

Ещенко объяснил переход в «Фенербахче»
Доменико Тедеско назначен главным тренером футбольного клуба «Фенербахче» из Стамбула. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Бывший российский защитник Андрей Ещенко объяснил причины прихода тренера к руководству этого крупного турецкого клуба. В интервью телеканалу «Матч ТВ» он сказал: «Тедеско после «Спартака» работал во многих командах.
Его результаты говорят сами за себя, поэтому хорошие клубы приглашают его.» Напомним, что недавно команда «Фенербахче» попрощалась с главным тренером Жозе Моуринью. Стамбульский клуб в течение последних четырех сезонов занимал второе место в чемпионате Турции.
Последним местом работы Тедеско была сборная Бельгии, с которой он потерпел неудачу на Евро-2024. Футбольный комментатор Мостовой подчеркнул стабильность Тедеско как тренера, назвав его «непотопляемым» и сказал: «Его увольняют, но он снова появляется в другой команде.»