Yangi bosh murabbiy sifatida “Fenerbahche” jamoasiga Domeniko Tedesko tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiyada “Spartak” jamoasi bilan ishlaganligi bilan yaxshi tanilgan. Tedesko tayinlanishi haqida Turkiyadan jurnalist Janer Isbegendir fikr bildirdi.
Turkiyada ba’zi muxlislar Tedesko tayinlanishini tanqid qilishdi, chunki u “Galatasaray” jamoasining afsonasi Fatih Terimning muxlisi hisoblanadi. Isbegendirning so‘zlariga ko‘ra, Domeniko “Fenerbahche”da qanchalik muvaffaqiyatli bo‘lishi vaqt o‘tishi bilan ko‘rinadi.
Domeniko Tedesko deyarli to‘qqiz oy davomida murabbiylik faoliyatini to‘xtatgan edi. Yil boshida u Belgiya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi lavozimini tark etdi.
Hozirda “Fenerbahche” Turkiya chempionatining musobaqa jadvalida beshinchi o‘rinda turibdi. Jamoa o‘tgan uchta o‘yinda yetti ochko to‘pladi.

Тедеско подвергся критике в качестве главного тренера Фенербахче
Он хорошо известен своей работой с командой «Спартак» в России. Журналист из Турции Джанер Исбеген выразил мнение по поводу назначения Тедеско.
В Турции некоторые болельщики критиковали назначение Тедеско, так как он считается поклонником легенды «Галатасарая» Фатиха Терима. По словам Исбегена, насколько успешным будет Доменико в «Фенербахче», покажет время.
Доменико Тедеско почти девять месяцев не работал в качестве тренера. В начале года он покинул пост главного тренера сборной Бельгии.
В настоящее время «Фенербахче» занимает пятое место в турнирной таблице чемпионата Турции. Команда набрала семь очков в последних трех матчах.