Domeniko Tedesko «Fenerbahche» jamoasining bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ilgari Moskva «Spartak» klubini boshqargan murabbiy bo‘lib, Istanbulning «kanareykalar»i yulduzli Joze Mourinyu bilan aloqalarni uzgandan so‘ng darhol unga ishonch bildirdi. Rossiyalik sobiq futbolchi Aleksandr Mostovoy fikricha, Tedesko «Fenerbahche»da uzoq ishlay olmaydi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bunday murabbiylar faqat agentlar yordamida o‘z o‘rnini topadi. Mostovoy ta’kidlaganidek, Tedesko Belgiya jamoasiga taklif qilinganda, u bunga shubha bilan qaragan, ammo belgililar uni tezda tushunib olib, jamoa ikki yil davomida zarar ko‘rgan.
Bu haqda «Match TV» sayti xabar berdi. Hozirda «Fenerbahche» Turkiya Superligasi musobaqalarida beshinchi o‘rinda turibdi.
So‘nggi uch turda Istanbul jamoasi yetti ochko jamg‘argan. Jamoa mavsum davomida yuqori natijalarga erishishni maqsad qilgan.

Мостовой: Тедеско долго в «Фенербахче» не проработает
Ранее он был тренером московского клуба «Спартак», и сразу после разрыва связей с звездным Жозе Моуринью «канарейки» из Стамбула выразили ему доверие. По мнению бывшего российского футболиста Александра Мостового, Тедеско долго не проработает в «Фенербахче».
По его словам, такие тренеры находят своё место только с помощью агентов. Как отметил Мостовой, когда Тедеско пригласили в бельгийскую команду, он отнёсся к этому с сомнением, но бельгийцы быстро поняли его, и команда в течение двух лет понесла убытки.
Об этом сообщает сайт «Матч ТВ». В настоящее время «Фенербахче» занимает пятое место в соревнованиях Турецкой Суперлиги.
В последних трёх турах стамбульская команда набрала семь очков. Команда ставит целью добиться высоких результатов в течение сезона.