2026 yilda «Barselona» futbol klubida prezident saylovi bo‘lib o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Joan Laporta o‘z nomzodini yangi muddatga ilgari surishni rejalashtirayotganini ma’lum qilgan. Biroq, boshqa nomzodlar ham bo‘lishi mumkin.
SER Catalunya nashrining xabar berishicha, saylovlarda Lionel Messi ishtirok etishi ehtimoli mavjud. Sobiq futbolchi prezidentlikka da’vogar bo‘lish niyatida emas, ammo u nomzodlardan birining saylov kampaniyasida qatnashishi mumkin.
Bu Laporta tomonidan bo‘lmaydi. Messi o‘zi bunday imkoniyatni inkor etmayapti, ammo yakuniy qaror hali qabul qilinmagan.
Hozirgi vaqtda «Barselona» Ispaniya chempionatining turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinda turibdi. Klubning kelajakdagi rahbariyat tanlovi futbol jamoasi rivojiga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.
Saylov jarayoni klub a’zolari va muxlislar uchun katta ahamiyatga ega bo‘ladi. Shuningdek, yangi prezident jamoaning sport va moliyaviy siyosatini belgilashda muhim rol o‘ynaydi.

Месси может подать заявку на пост президента Барселоны в 2026 году
В 2026 году в футбольном клубе «Барселона» пройдут выборы президента. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Жоан Лапорта заявил о планах выдвинуть свою кандидатуру на новый срок. Однако могут появиться и другие кандидаты.
По информации издания SER Catalunya, существует вероятность участия Лионеля Месси в выборах. Бывший футболист не намерен претендовать на пост президента, но может принять участие в избирательной кампании одного из кандидатов.
Это не будет Лапорта. Месси не отрицает такую возможность, но окончательное решение ещё не принято.
В настоящее время «Барселона» занимает четвёртое место в турнирной таблице чемпионата Испании. Выборы будущего руководства клуба ожидается, что окажут значительное влияние на развитие футбольной команды.
Процесс выборов имеет большое значение для членов клуба и болельщиков. Кроме того, новый президент сыграет важную роль в определении спортивной и финансовой политики команды.