Estevao: Chelsi – yoshlar uchun ajoyib klub
18 yoshli hujumchi Estevao Vilyan "Chelsi" klubiga o‘tganidan keyin to‘g‘ri qaror qabul qilganini ta’kidlab o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Londondagi yirik jamoa braziliyalik iste’dodli futbolchini ko‘plab Yevropaning boshqa yetakchi klublari bilan kurashda qo‘lga kiritdi. O‘tgan yozda u Enzo Mareski boshqaruvidagi jamoaga qo‘shildi.
Estevao "Chelsi"ni ajoyib klub deb atadi va o‘z tanlovini mukammal deb hisoblaydi. U klubni va London shahrini sevishini aytdi.
Yangi mamlakatga ko‘chish va oiladan uzoqda bo‘lish qiyin bo‘lsa-da, bu unga qimmatli tajriba bo‘lmoqda. Hozirgi vaqtda yosh futbolchining "Chelsi" safida o‘tkazgan uch o‘yinida bitta samarali uzatmasi mavjud.
Angliyaga ko‘chishdan oldin u Braziliyada "Palmeiras" klubida o‘ynagan. Estevao kelajakda yanada ko‘proq muvaffaqiyatlarga erishishni maqsad qilgan.

Estevao: Челси – отличный клуб для молодежи
18-летний нападающий Эстеван Вильян отметил, что принял правильное решение, перейдя в клуб «Челси». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Крупный лондонский клуб заполучил талантливого бразильского футболиста, выиграв борьбу с многими другими ведущими европейскими командами. Прошлым летом он присоединился к команде под руководством Энцо Марески.
Эстеван назвал «Челси» отличным клубом и считает свой выбор идеальным. Он заявил, что любит клуб и город Лондон.
Хотя переезд в новую страну и разлука с семьей даются нелегко, это становится для него ценным опытом. В настоящее время у молодого футболиста в составе «Челси» есть одна результативная передача за три сыгранных матча.
Перед переездом в Англию он играл в бразильском клубе «Палмейрас». Эстеван ставит перед собой цель добиться ещё больших успехов в будущем.