Google Gemini ilovasi foydalanuvchilari soni bir milliarddan oshdi
Londonning Arsenal jamoasi yarim himoyachisi Deklan Rays Angliya terma jamoasining yangi a’zosi Elliot Andersonning o‘yiniga oid fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi Nottingham Forest jamoasida o‘ynaydi va Angliya terma jamoasida birinchi marta 6 sentyabr kuni Andorra bilan o‘tkazilgan o‘yinda maydonga tushdi. Ushbu o‘yinda Angliya jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Uch kun o‘tib, u Serbiya terma jamoasiga qarshi o‘yinda ham asosiy tarkibda maydonga tushib, jamoasining 5:0 hisobidagi yirik g‘alabasiga yordam berdi. Deklan Rays BBCga bergan intervyusida Elliotning o‘yini juda oddiy va samarali kechayotganini ta’kidladi.
U terma jamoaga kelib, ikki yildan beri klubda namoyish etayotgan o‘yinini davom ettirmoqda. Raysning fikricha, Elliot terma jamoa uchun ajoyib qo‘shimcha bo‘lib, jamoada kuchli raqobat va yuqori darajadagi futbolchilar zarur.
Elliot Anderson Nottingham Forest jamoasi safida 45 o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urgan va 7 ta golga uzatma bergan. Bu natijalar uning jamoaga foydali o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi.

Рейс похвалил новую звезду сборной Англии
Полузащитник лондонского «Арсенала» Деклан Райс поделился своими мыслями об игре нового члена сборной Англии Эллиота Андерсона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист выступает за «Ноттингем Форест» и впервые вышел на поле в составе сборной Англии 6 сентября в матче против Андорры. В этой игре сборная Англии одержала победу со счётом 2:0.
Через три дня он также вышел в основном составе в матче против сборной Сербии и помог своей команде одержать крупную победу со счётом 5:0. В интервью BBC Деклан Райс отметил, что игра Эллиота очень простая и эффективная.
Он продолжает демонстрировать тот же уровень игры, что и в клубе на протяжении двух лет, после прихода в сборную. По мнению Райса, Эллиот является отличным дополнением для сборной, где необходима сильная конкуренция и футболисты высокого уровня.
Эллиот Андерсон провёл за «Ноттингем Форест» 45 матчей, забил 2 гола и отдал 7 результативных передач. Эти показатели свидетельствуют о том, что он является полезным игроком для своей команды.