Yoz oylarida Mark-Andre ter Shtegen bilan bog‘liq muammolar fonida tajribali futbolchini terma jamoaga qaytarish haqidagi gap-so‘zlar paydo bo‘ldi. Taxminlarga ko‘ra, Noyer 2026 yilgi Jahon chempionati oldidan terma jamoaga qaytishi mumkin.
Thomas Krot Wetterauer Zeitung nashriga bergan intervyusida shunday dedi: "Manuel ajoyib formada va o‘z ishini yaxshi bajarayapti. Agar Julian Nagelsmann terma jamoada darvozabonlik pozitsiyasida muammolar borligini his qilsa, Manuel taklifni rad etmaydi, albatta, agar u sog‘lom bo‘lsa." Jahon chempionati o‘tkaziladigan paytda Manuel Noyer 40 yoshda bo‘ladi.
Terma jamoa uchun uning tajribasi va mahorati muhim hisoblanadi. Darvozabonning qaytishi jamoaning himoya chizig‘ini mustahkamlashga yordam beradi.
Shuningdek, yosh darvozabonlar uchun ham u yaxshi namuna bo‘lib xizmat qiladi. Terma jamoa rahbarlari va muxlislar bu yangilikni ijobiy qarshi olishmoqda.

Мануэль Нойер может вернуться в сборную Германии
Томас Крот, агент Мануэля Нойера, подтвердил, что вратарь команды "Бавария" может вернуться в сборную Германии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Летом появились разговоры о возвращении опытного футболиста в сборную на фоне проблем с Марком-Андре тер Штегеном. По предположениям, Нойер может вернуться в сборную перед чемпионатом мира 2026 года.
В интервью изданию Wetterauer Zeitung Томас Крот сказал: "Мануэль в отличной форме и хорошо выполняет свою работу. Если Юлиан Нагельсманн почувствует, что в сборной есть проблемы с позицией вратаря, Мануэль, конечно, не откажется от предложения, если он будет здоров." Во время проведения чемпионата мира Мануэлю Нойеру будет 40 лет.
Его опыт и мастерство важны для сборной. Возвращение вратаря поможет укрепить оборонительную линию команды.
Кроме того, он служит хорошим примером для молодых вратарей. Руководители сборной и болельщики положительно воспринимают эту новость.