Manchester United va Chelsea Uortonga qiziqmoqda
21 yoshli yarim himoyachi Adam Uorton Angliya Premer Ligasi klublari orasida katta qiziqish uyg‘otmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Teamtalk jurnalistlari xabar bermoqda. Manbaga ko‘ra, Londondagi Chelsea, Manchester United va Newcastle klublari Uortonni sotib olishga qiziqish bildirmoqda.
“Kristal Pelas” klubi futbolchidan taxminan 70 million yevro miqdorida taklif tushsa, uni sotishga tayyor. Klub hozirgi mavsum yakunlangach, Uorton bilan xayrlashishga qaror qilgan.
Yarim himoyachining “Kristal Pelas” bilan amaldagi shartnomasi 2029 yil yozigacha amal qiladi. Uning bozor qiymati hozirda 45 million yevroga teng.
Futbolchining yuqori salohiyati va yoshligi uni Premer Ligadagi eng qimmat transferlar qatoriga kiritmoqda. Klub va futbolchi o‘rtasidagi kelishuvlar yaqin kelajakda yakunlanishi kutilmoqda.

Манчестер Юнайтед и Челси интересуются Уортоном
21-летний полузащитник Адам Уортон вызывает большой интерес среди клубов Английской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщают журналисты Teamtalk. По информации источника, лондонские клубы Chelsea, Manchester United и Newcastle проявляют интерес к покупке Уортона.
Клуб «Кристал Пэлас» готов продать футболиста примерно за 70 миллионов евро, если поступит соответствующее предложение. Клуб решил расстаться с Уортоном после окончания текущего сезона.
Действующий контракт полузащитника с «Кристал Пэлас» действует до лета 2029 года. Его рыночная стоимость в настоящее время составляет 45 миллионов евро.
Высокий потенциал и молодость футболиста делают его одним из самых дорогих трансферов в Премьер-Лиге. Ожидается, что соглашения между клубом и игроком будут завершены в ближайшем будущем.