Avvalgi futbolchi va “Bavariya” klubi sobiq prezidenti Uli Hyoness klubning yangi a’zosi Nikolas Jekson haqidagi oldingi fikrlariga izoh berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jekson Myunxen klubiga ijaraga berilgan bo‘lib, belgilangan shartlar asosida sotib olish majburiyati mavjud. Hyoness esa bunday holat yuz bermasligini ta’kidladi.
Uli Hyoness jurnalistlarning so‘zlarini noto‘g‘ri talqin qilganini aytdi. Uning fikricha, u Jeksonga qarshi emas, balki futbolchining shartnomadagi majburiyatlarini bajarishi qiyin bo‘lishi mumkinligini bildirgan.
Hyoness ta’kidlashicha, Jekson sotib olish uchun zarur bo‘lgan o‘yinlar sonini to‘plash imkoniyatiga ega bo‘lmasligi mumkin, chunki Germaniya Kubogi o‘yinlari hisobga olinmaydi, shuningdek, yanvar oyida futbolchi Senegal terma jamoasiga chaqirilishi ehtimoli yuqori. U shunday dedi: “Yanvar oyida u Afrika Kubogida ishtirok etadi, shuning uchun u 40 ta o‘yinni o‘ynay olmaydi.
Mana shu fikrni aytmoqchi edim.” “Bavariya” 24 yoshli senegallik futbolchini ijaraga olish uchun 16,5 million yevro to‘ladi.

Ули Хёнесс объяснил слова о Джексоне
Бывший футболист и экс-президент клуба «Бавария» Ули Хёнесс прокомментировал свои прежние высказывания о новом игроке клуба Николасе Джексоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Джексон был арендован мюнхенским клубом с обязательством выкупа по определённым условиям. Однако Хёнесс подчеркнул, что такой сценарий может не реализоваться.
Ули Хёнесс заявил, что слова журналистов были неверно истолкованы. По его мнению, он не был против Джексона, а лишь отметил, что футболисту может быть сложно выполнить обязательства по контракту.
Хёнесс отметил, что Джексон может не набрать необходимое количество матчей для выкупа, так как матчи Кубка Германии не учитываются, а также есть высокая вероятность, что в январе футболист будет вызван в сборную Сенегала. Он сказал: «В январе он будет участвовать в Кубке Африки, поэтому не сможет сыграть 40 матчей.
Вот что я хотел сказать.» «Бавария» заплатит 16,5 миллиона евро за аренду 24-летнего сенегальского футболиста.