Sobiq “Real Madrid” va Ispaniya terma jamoasi futbolchisi Raul Gonsales Madrid Universal portaliga intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Suhbat davomida u “Castilla” jamoasida, ya’ni “Real”ning zaxira tarkibida murabbiylik faoliyati haqida esdaliklarini o‘rtoqlashdi. Raulning aytishicha, u ikki mavsum davomida Gonsalo bilan ishlagan va unga so‘nggi turtki bergan.
Hozirda Gonsalo ushbu imkoniyatdan yaxshi foydalanib, asosiy jamoada yaxshi o‘ynamoqda. Raul ushbu davrni juda yaxshi deb hisoblaydi, chunki u ko‘plab yosh futbolchilarning rivojlanishini ko‘rgan, ular hozir birinchi divizionda faoliyat yuritmoqda.
Shuningdek, Raul yaqinda yoki uzoqroq kelajakda yana “Real”ga qaytishini ta’kidladi. U klubni o‘zining uyiga o‘xshatib, u yerda bo‘lishni istaganini bildirdi va vaqt kelganda yana qaytishini aytdi.
Raul “Real” safida 1994 yildan 2010 yilgacha o‘ynagan, jami 741 o‘yin o‘tkazib, 323 ta gol urgan. Ispaniya terma jamoasi safida esa 102 ta o‘yinda maydonga tushib, 44 ta gol kiritgan.

Рауль Гонсалес: Я вернусь в Реал
Бывший футболист «Реал Мадрид» и сборной Испании Рауль Гонсалес дал интервью порталу Madrid Universal. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В ходе беседы он поделился воспоминаниями о своей тренерской деятельности в команде «Кастилья», то есть в резервном составе «Реала». По словам Рауля, он работал с Гонсало два сезона и дал ему последний толчок.
В настоящее время Гонсало хорошо использует эту возможность и успешно выступает в основном составе. Рауль считает этот период очень хорошим, так как он наблюдал развитие многих молодых футболистов, которые сейчас играют в первом дивизионе.
Также Рауль подчеркнул, что в ближайшем или более отдалённом будущем он снова вернётся в «Реал». Он сравнил клуб со своим домом, выразил желание находиться там и сказал, что вернётся, когда придёт время.
Рауль выступал за «Реал» с 1994 по 2010 год, провёл всего 741 матч и забил 323 гола. За сборную Испании он сыграл 102 игры и забил 44 гола.