Shkrinyar Fenerbaxchada o‘ynashdan mamnunligini bildirdi
Slovak himoyachi Milan Shkrinyar Turkiyaning yirik klubi "Fenerbaxche"da o‘ynashdan mamnunligini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U klub muxlislari tomonidan hurmat qilinishi va rahbariyat bilan yaxshi munosabatda ekanligini ta’kidladi. Shkrinyar o‘zini yana barqaror his qilayotganini va buni katta baxt deb hisoblashini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Shkrinyar o‘tgan mavsumda "Fenerbaxche"ga ijaraga berilgan "PSJ"dan kelib qo‘shilgan edi. Yangi mavsum boshlanishidan oldin u "kanareykalar" bilan to‘liq shartnoma imzoladi.
Jamoa bilan Turkiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallab, Shkrinyar kumush medallar sohibiga aylandi. So‘nggi haftalarda jamoa bosh murabbiyi sifatida nemis mutaxassisi Domeniko Tedesko ish boshladi.
Shkrinyarning so‘zlariga ko‘ra, u yangi murabbiy ostida yanada yaxshi natijalarga erishishni maqsad qilgan. Klub va futbolchi o‘rtasidagi hamkorlik muvaffaqiyatli davom etmoqda.

Шкриньяр выразил удовлетворение игрой в Фенербахче
Словацкий защитник Милан Шкриньяр выразил удовлетворение игрой за крупный турецкий клуб "Фенербахче". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что пользуется уважением среди болельщиков клуба и имеет хорошие отношения с руководством. Шкриньяр отметил, что чувствует себя более уверенно и считает это большим счастьем.
Напомним, что Шкриньяр присоединился к "Фенербахче" в прошлом сезоне на правах аренды из "ПСЖ". Перед началом нового сезона он подписал полноценный контракт с "канарейками".
Команда заняла второе место в чемпионате Турции, и Шкриньяр стал обладателем серебряных медалей. В последние недели в качестве главного тренера команды начал работать немецкий специалист Доменико Тедеско.
По словам Шкриньяра, он нацелен на достижение ещё лучших результатов под руководством нового тренера. Сотрудничество клуба и футболиста продолжается успешно.