Kristian Eriksen «Volfsburg» bilan shartnoma imzoladi
Daniya terma jamoasi futbolchisi Kristian Eriksen o‘z kuchini Germaniyaning Bundesligasida sinab ko‘rishga qaror qildi va «Volfsburg» klubi bilan shartnoma imzoladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Tipsbladet nashri xabar berdi. 33 yoshli futbolchi ushbu o‘tishga ijrochi direktor Peter Kristiansenning sa’y-harakatlari tufayli rozi bo‘ldi.
Eriksen avvaliga «Manchester Yunayted»dan ketib, erkin agent sifatida harakat qilgan edi. Hozirda u Germaniyaga uchib borib, tibbiy ko‘rikdan o‘tmoqda va shartnomani rasmiylashtirish jarayonini yakunlamoqda.
Oldinroq ommaviy axborot vositalari Eriksen «Bayer Leverkuzen» klubiga qo‘shilishi mumkinligini ma’lum qilgandi. Bu klubni esa daniyalik mutaxassis Kasper Yulmann boshqarmoqda.
So‘nggi paytlarda Eriksen Shvetsiyaning «Malmo‘» jamoasi bilan mashg‘ulotlarda bo‘lib, jismoniy tayyorgarligini saqlab kelmoqda. O‘tgan mavsumda u klub darajasida 35 o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urdi va 6 ta samarali uzatma amalga oshirdi.

Кристиан Эриксен подписал контракт с «Вольфсбург»
Футболист сборной Дании Кристиан Эриксен решил проверить свои силы в немецкой Бундеслиге и подписал контракт с клубом «Вольфсбург». Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом сообщил журнал Tipsbladet. 33-летний футболист согласился на этот переход благодаря усилиям исполнительного директора Питера Кристиансена.
Изначально Эриксен покинул «Манчестер Юнайтед» и выступал в статусе свободного агента. Сейчас он прилетел в Германию, проходит медицинское обследование и завершает процесс оформления контракта.
Ранее СМИ сообщали, что Эриксен может присоединиться к клубу «Байер Леверкузен», которым руководит датский специалист Каспер Юлманн.
В последнее время Эриксен тренировался с шведским клубом «Мальмё», поддерживая физическую форму. В прошлом сезоне он провёл 35 матчей на клубном уровне, забил 5 голов и сделал 6 результативных передач.