Turk jurnalisti Serjan Dikme ma’lum qilishicha, yangi bosh murabbiy Domeniko Tedesko «Fenerbaxche» jamoasiga natija ko‘rsatish borasida katta bosim ostida ishlashi kutilmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa murakkab vaziyatda bo‘lib, darhol chempionlikni qo‘lga kiritishni istamoqda. Mavsum allaqachon boshlangan va transfer oynasi deyarli yakunlanib bo‘lgan.
Bu har qanday yangi murabbiy uchun murakkab jarayon hisoblanadi, deydi Dikme «Sport-Express»ga bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Domeniko Tedesko yaqinda «Fenerbaxche» bosh murabbiyi etib tayinlandi.
Oldinroq Stambul klubi bosh murabbiyi lavozimini Joze Mourinyo tark etgan edi. So‘nggi to‘rt mavsum davomida «Fenerbaxche» Turkiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egallab kelmoqda va oxirgi uch mavsumda chempionlik uchun kurashda «Galatasaroy»ga imkoniyatni boy bergan.

Тедеско признал трудности в «Фенербахче»
По информации турецкого журналиста Серджана Дикме, новый главный тренер Доменико Тедеско ожидается работать под большим давлением в плане достижения результатов в команде «Фенербахче». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда находится в сложной ситуации и стремится сразу же завоевать чемпионство. Сезон уже начался, а трансферное окно практически закрыто.
Это сложный процесс для любого нового тренера, говорит Дикме в интервью «Спорт-Экспресс». Напомним, что Доменико Тедеско недавно был назначен главным тренером «Фенербахче».
Ранее должность главного тренера стамбульского клуба покинул Жозе Моуринью. В последние четыре сезона «Фенербахче» занимал второе место в чемпионате Турции и в последние три сезона упускал возможность бороться за чемпионство с «Галатасараем».