Sobiq “Liverpul” himoyachisi Jeymi Karrager Jedon Sancho haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirgacha Sanchoda alohida o‘yin ko‘rsatkichlarini ko‘rmayotganini ta’kidladi. Karrager Sancho Dortmundning “Borussiya” jamoasida o‘ynagan paytlarini eslab, ko‘plab muxlislar uni Angliya terma jamoasining kelajak yulduzi deb hisoblaganini aytdi.
Biroq u va hamkasbi Gari Nevill futbolchini ramziy jamoga kiritmagan, bu esa ijtimoiy tarmoqlarda munozaralarga sabab bo‘lgan. Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, hozirgacha Sancho nimasi bilan boshqalaridan ajralib turishini tushunmaydi.
U Sanchoni yomon o‘yinchi deb hisoblamaydi, lekin uning o‘ziga xos jihatini aniqlay olmaydi. Shu bilan birga, Karrager Markus Resforda tanqidga qaramay, tezlik, to‘pga aniq zarba berish va standart vaziyatlarni bajarishda kuchli tomonlar borligini qayd etdi.
Eslatib o‘tish joizki, o‘tgan yozda Sancho “Manchester Yunayted”dan ijaraga “Aston Villa”ga o‘tgan. U 2021 yildan buyon Manchester klubida o‘ynab kelayotgan edi.

Джейми Каррагер раскритиковал Джейдона Санчо
Бывший защитник «Ливерпуля» Джейми Каррагер высказался о Джейдоне Санчо. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что до сих пор не видит у Санчо каких-либо выдающихся игровых показателей. Каррагер вспомнил времена, когда Санчо играл за дортмундскую «Боруссию», и сказал, что многие болельщики считали его будущей звездой сборной Англии.
Однако он и его коллега Гари Невилл не включили футболиста в символическую сборную, что вызвало споры в социальных сетях. По словам специалиста, он до сих пор не понимает, чем Санчо выделяется среди других.
Он не считает Санчо плохим игроком, но не может определить его особые качества. При этом Каррагер отметил, что у Маркуса Рэшфорда, несмотря на критику, есть сильные стороны — скорость, точный удар по мячу и исполнение стандартных положений.
Стоит напомнить, что прошлым летом Санчо перешёл в аренду из «Манчестер Юнайтед» в «Астон Виллу». С 2021 года он выступал за манчестерский клуб.