Yangi «Kremoneze» jamoasiga qo‘shilgan Jeymi Vardi Italiya futbolidagi bolalikdagi sevimli o‘yinchisini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Vardi Sky Sports nashriga bergan intervyusida Italiya futboli haqida gapirar ekan, uning bolalikdagi qahramoni Aleksandro del Piero ekanligini ta’kidladi. U yoshligidan ushbu futbolchini ko‘p kuzatib kelganini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, Vardi 2025 yil yozida «Lester» klubidan erkin agent sifatida ketib, «Kremoneze» bilan shartnoma imzolagan. Futbolchi avvalroq o‘zining oilasi uning yangi jamoaga o‘tishida muhim rol o‘ynaganini bildirgan edi.
«Kremoneze» joriy mavsumning dastlabki ikki turidan so‘ng Seriya A chempionatida kutilmagan yetakchi bo‘lib turibdi va jamoa 6 ochko jamg‘argan. O‘tgan mavsum yakunida ular Seriya B dan yana yuqori darajadagi ligaga qaytib kelishdi.
Bu natija jamoaning kuchayganidan dalolat beradi va mavsum davomida yaxshi o‘yin ko‘rsatishiga umid bildirilmoqda.

Джейми Варди назвал героя итальянского футбола
Новый игрок команды «Кремонезе» Джейми Варди назвал своего любимого игрока детства в итальянском футболе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В интервью Sky Sports Варди, говоря об итальянском футболе, подчеркнул, что его героем детства был Алессандро дель Пьеро. Он отметил, что с детства внимательно следил за этим футболистом.
Напомним, что летом 2025 года Варди покинул клуб «Лестер» в статусе свободного агента и подписал контракт с «Кремонезе». Ранее футболист заявил, что его семья сыграла важную роль в переходе в новую команду.
«Кремонезе» после первых двух туров текущего сезона неожиданно возглавляет чемпионат Серии А, набрав 6 очков. В конце прошлого сезона они вернулись в высший дивизион после выступления в Серии B.
Этот результат свидетельствует об усилении команды, и выражается надежда на хорошие выступления в течение сезона.