Manchester City jamoasining hujumchisi Omar Marmush Misr terma jamoasi bilan o‘yinda jarohat oldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Klub tomonidan e’lon qilinishicha, 26 yoshli futbolchining tizzasida shikastlanish yuzaga kelgan. Hozircha jarohatning aniq darajasi ma’lum emas, chunki Marmush qo‘shimcha tibbiy tekshiruvlardan o‘tishi lozim.
Ijtimoiy tarmoqlarda futbolchining maxsus qo‘llab-quvvatlovchi asboblar yordamida qo‘ltig‘i bilan harakatlanayotgan suratlari paydo bo‘ldi. Matbuotda uning tiklanish jarayoni uzoq vaqt talab qilishi mumkinligi haqida xavotirlar mavjud.
Manchester City jamoasi yaqin dam olish kunlari Manchester United bilan derbi o‘yinini o‘tkazadi. Ushbu uchrashuv 14 sentyabr, yakshanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Futbol ixlosmandlari va muxlislar jarohat holati bo‘yicha yangiliklarni diqqat bilan kuzatib borishlari tavsiya etiladi.

Нападающий Манчестер Сити Мармуш может долго отсутствовать
Нападающий команды Манчестер Сити Омар Мармуш получил травму в матче с национальной сборной Египта. Об этом сообщил Euro-football.ru.
По информации клуба, у 26-летнего футболиста травма колена. Точная степень повреждения пока неизвестна, так как Мармушу предстоят дополнительные медицинские обследования.
В социальных сетях появились фотографии футболиста, передвигающегося с помощью специальных поддерживающих приспособлений и подмышек. В прессе выражают опасения, что процесс восстановления может занять длительное время.
Команда Манчестер Сити в ближайшие выходные проведёт дерби с Манчестер Юнайтед. Эта встреча состоится в воскресенье, 14 сентября.