Futbolchi Jamie Vardi Italiya klubi «Kremoneze»ga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U bu qarorni oilasi bilan birga qabul qilganini va bunga juda xursand ekanligini aytdi. Vardi ko‘plab omillarni hisobga olganini, ammo eng muhimi oilasi bo‘lganini ta’kidladi.
U murabbiyga kerak bo‘lganda jamoaga yordam berishga harakat qilishini ma’lum qildi. Shuningdek, futbolchi boshqa klublarning takliflarini rad etib, aynan «Kremoneze» bilan shartnoma imzolashga qaror qilganini qo‘shimcha qildi.
Eslatib o‘tamiz, Jamie Vardi so‘nggi o‘n uch yil davomida Angliyaning «Lester» klubida o‘ynagan, 2016 yilda Angliya chempioni bo‘lgan va 2020 yilda kubokni qo‘lga kiritgan. Shuningdek, u Yevropa Chempionlar Ligasi chorak finaligacha yetib borgan edi.

Джейми Варди выбрал новый клуб в Италии
Футболист Джейми Варди поделился своими мыслями о переходе в итальянский клуб «Кремонезе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он рассказал, что это решение было принято вместе с семьёй, и он очень рад этому. Варди отметил, что учитывал множество факторов, но самым важным для него была семья.
Он сообщил, что будет стараться помогать команде, когда тренеру это будет нужно. Также футболист добавил, что отказался от предложений других клубов и решил подписать контракт именно с «Кремонезе».
Напомним, что Джейми Варди играл в английском клубе «Лестер» последние тринадцать лет, в 2016 году стал чемпионом Англии и в 2020 году выиграл кубок. Кроме того, он дошёл до четвертьфинала Лиги чемпионов УЕФА.