Kristian Eriksen Germaniyaning Volfsburg klubida
So‘nggi uch yil davomida Eriksen Angliyaning "Manchester Yunayted" klubida to‘p surdi. Bunga qadar u Yevropa chempionatida yurak to‘xtashi sababli jarrohlik davrini o‘tkazib, "Brentford" klubida tiklandi.
Eriksen faoliyatida shuningdek, Niderlandiyaning "Ayaks", Londondagi "Tottenhem" va Italiyadagi "Inter" klublari bor. U Daniya terma jamoasida 15 yil davomida o‘ynab, jami 144 ta o‘yin o‘tkazdi.
Germaniya Bundesligasining so‘nggi mavsumida "Volfsburg" jamoasi 11-o‘rinni egalladi. Eriksen jamoaga qo‘shilishi bilan klub o‘zining hujum chizgisini yanada kuchaytirishni maqsad qilmoqda.

Кристиан Эриксен в клубе «Вольфсбург» Германии
Полузащитник-нападающий сборной Дании Кристиан Эриксен официально представлен в немецком клубе «Вольфсбург». Об этом сообщает Euro-football.ru.
С футболистом подписан двухлетний контракт. Эриксен присоединился к клубу в статусе свободного агента.
Последние три года Эриксен выступал за английский клуб «Манчестер Юнайтед». До этого он проходил восстановление после остановки сердца во время чемпионата Европы и играл в клубе «Брентфорд».
В карьере Эриксена также есть клубы Нидерландов «Аякс», лондонский «Тоттенхэм» и итальянский «Интер». Он играл за сборную Дании на протяжении 15 лет, проведя в общей сложности 144 матча.
В последнем сезоне Бундеслиги команда «Вольфсбург» заняла 11-е место. С присоединением Эриксена клуб ставит цель усилить свою атакующую линию.