Postekoglu: Forest hujumkor o‘yinni afzal ko‘radi
Yangi tayinlangan “Nottingem Forest” jamoasining bosh murabbiyi Anje Postekoglu o‘z vazifasiga kirishgandan so‘ng fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U g‘alaba qozonishni yaxshi ko‘rishini ta’kidladi va muxlislarning jamoaning o‘yiniga katta qiziqish bilan qarashini istashini aytdi. Postekoglu jamoada allaqachon birgalikda mehnat qilishga tayyor kuchli ruh mavjudligini sezganini, aynan shu ruhni saqlab qolishni xohlashini bildirgan.
U o‘zining shaxsiy futbol konsepsiyalarini amaliyotga joriy etish muhimligini ta’kidladi. Murabbiy aytishicha, uning jamoalari doimo hujumkor o‘yin ko‘rsatishni maqsad qilgan, gol urishni yoqtiradi.
Ba’zida bu faqat hujumga qaratilgan o‘yin sifatida noto‘g‘ri tushuniladi, ammo u jamoasining aynan shunday o‘ynashini xohlaydi, chunki g‘alaba qozonish unga juda muhim. Postekoglu “Forest” klubining telekanaliga bergan intervyusida aynan shu maqsad uchun ishlashini ta’kidladi.
Shuningdek, 13 sentabr, shanba kuni “Nottingem Forest” jamoasi “Arsenal” maydonida o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan. Bu uchrashuv yangi murabbiy uchun jamoaning yangi yo‘nalishdagi ilk sinovi bo‘ladi.
Jamoa muxlislari va mutaxassislar ushbu o‘yinga katta e’tibor qaratmoqda. Yangi murabbiy va jamoa o‘rtasidagi hamkorlik muvaffaqiyatli bo‘lishiga ishonch bildirilmoqda.

Postekoglu: Форест предпочитает атакующую игру
Ново назначенный главный тренер команды «Ноттингем Форест» Анже Постекоглу поделился своими мыслями после вступления в должность. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он подчеркнул, что любит побеждать и хочет, чтобы болельщики с большим интересом следили за игрой команды. Постекоглу отметил, что уже почувствовал в команде сильный дух, готовый работать вместе, и хочет сохранить именно этот дух.
Он подчеркнул важность внедрения своих личных футбольных концепций на практике. По словам тренера, его команды всегда стремятся показывать атакующую игру и любят забивать голы.
Иногда это неправильно понимают как игру, ориентированную только на атаку, но он хочет, чтобы его команда именно так играла, потому что для него очень важно побеждать. В интервью телеканалу клуба «Форест» Постекоглу подчеркнул, что работает именно для достижения этой цели.
Кроме того, 13 сентября, в субботу, команда «Ноттингем Форест» планирует провести матч на поле «Арсенала». Эта встреча станет первым испытанием команды в новом направлении под руководством нового тренера.
Болельщики и специалисты уделяют большое внимание этой игре. Выражается уверенность в успешном сотрудничестве между новым тренером и командой.