Krishtianu Ronaldo eng yaxshi futbolchi deb topildi
Al-Nasra va Portugaliya milliy jamoasi hujumchisi Krishtianu Ronalduga Portugaliya ligasi tomonidan “Barcha davrlarning eng yaxshi o‘yinchisi” mukofoti topshirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
40 yoshli futbolchining g‘alabasi chorshanba kuni o‘tkazilgan tantanali marosimda e’lon qilindi. Marosimda Ronalduning o‘zi ishtirok etmagan, biroq tashkilotchilar yulduz futbolchining mukofot bilan turib so‘zlayotgan videotasvirini namoyish etdilar.
Sentabr oyida Portugaliya milliy jamoasi 2026 yilgi jahon chempionati saralashining dastlabki ikki o‘yinida Armanistonni 5:0, Vengriyani 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinlarda Krishtianu Ronaldo uchta gol urdi.
Shuningdek, ta’kidlash joizki, Ronaldo faoliyati davomida besh marta “Oltin to‘p” sovrinini qo‘lga kiritgan. Bu mukofot uning futbol tarixidagi o‘rnini yanada mustahkamlaydi.

Криштиану Роналду признан лучшим футболистом
Нападающему клуба «Аль-Наср» и сборной Португалии Криштиану Роналду был вручен приз «Лучший игрок всех времён» от Португальской лиги. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Победа 40-летнего футболиста была объявлена на торжественной церемонии, которая прошла в среду. Сам Роналду на мероприятии не присутствовал, однако организаторы показали видеозапись, на которой звезда футбола стоит и говорит с наградой в руках.
В сентябре сборная Португалии в первых двух матчах отборочного турнира чемпионата мира 2026 года обыграла Армению со счётом 5:0 и Венгрию со счётом 3:2. В этих играх Криштиану Роналду забил три гола.
Также стоит отметить, что за свою карьеру Роналду пять раз становился обладателем «Золотого мяча». Эта награда ещё больше укрепляет его место в истории футбола.