Bruno Fernandes finaldagi penalti uchun Ronalduni tanladi
Manchester Yunayted va Portugaliya terma jamoasi yarim himoyachisi Bruno Fernandes Chempionlar ligasi finalidagi hal qiluvchi penaltini kimga topshirishini so‘rashganda javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu vazifani bajarish uchun eng munosibi Krishtianu Ronaldudir. Fernandes aytishicha, dunyodagi ko‘pchilik futbol muxlislari ham aynan Ronalduni tanlardi.
Chunki u bosim ostida qanday harakat qilishni yaxshi biladi va yigirma yil davomida yuqori darajada o‘ynab, doimiy ravishda a’lo natijalarni ko‘rsatib kelmoqda. Bosim paytida u o‘zini to‘liq berishini hamma yaxshi biladi.
Manchester Evening News nashri BBC Sport manbasiga tayanib, Fernandes so‘zlarini keltirgan. Shuningdek, sentabr oyida Portugaliya terma jamoasi Jahon chempionati – 2026 saralash bosqichida Armaniyani 5:0, Vengriyni esa 3:2 hisobida mag‘lub etgan.

Бруно Фернандеш выбрал Роналду для пенальти в финале
Полузащитник Манчестер Юнайтед и сборной Португалии Бруно Фернандеш ответил на вопрос, кому он доверит пробить решающий пенальти в финале Лиги чемпионов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, наиболее подходящим для этой задачи является Криштиану Роналду. Фернандеш отметил, что большинство футбольных болельщиков в мире также выбрали бы именно Роналду.
Потому что он хорошо знает, как действовать под давлением, и на протяжении двадцати лет играет на высоком уровне, постоянно показывая отличные результаты. Все знают, что в моменты давления он выкладывается полностью.
Издание Manchester Evening News, ссылаясь на источник BBC Sport, привело слова Фернандеша. Также в сентябре сборная Португалии одержала победы над Арменией со счётом 5:0 и Венгрией 3:2 в отборочном этапе чемпионата мира 2026 года.