Jek Grilish 30 yoshda, Evertonda ijarada
Chorshanba kuni, 10 sentyabrda, «Everton» jamoasining yarim himoyachisi Jek Grilish 30 yoshga to‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu futbolchi joriy mavsumni ijarada o‘tkazmoqda va hozirga qadar Angliya Premer Ligasi doirasida uchta o‘yinda to‘rtta golga uzatma amalga oshirdi. Jekning huquqlari «Manchester Siti» klubiga tegishli bo‘lib, u 2021 yil yozida «Aston Villa»dan «shaharliklar» safiga o‘tgan.
Ushbu transferning qiymati 117,5 million yevroga baholangan. Premer-liganing to‘rtinchi turida «Everton» yaxshi natija ko‘rsatib, ochko olish imkoniyatiga ega.
Ular qiyin vaziyatdagi «Aston Villa»ni qabul qiladi, bu esa Grilishning sobiq jamoasi hisoblanadi. Shuningdek, chorshanba kuni xorvat va jahon futbolining afsonasi Luka Modrich 40 yoshga to‘ldi.
«Everton» bosh murabbiyi Devid Moyes Grilishning o‘yinlari haqida shunday dedi: «Uning o‘yini mening yutug‘im emas». Bu so‘zlar futbolchining shaxsiy mehnati va mahoratini ta’kidlaydi.
Jek Grilish o‘zining faoliyati davomida ko‘plab yutuqlarga erishgan va hali oldinda katta muvaffaqiyatlar kutmoqda.

Джек Грилиш 30 лет, в аренде в Эвертоне
В среду, 10 сентября, полузащитнику команды «Эвертон» Джеку Грилишу исполнилось 30 лет. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Этот футболист проводит текущий сезон в аренде и на данный момент в рамках Английской Премьер-лиги отдал четыре голевые передачи в трёх матчах. Права на Джека принадлежат клубу «Манчестер Сити», в который он перешёл летом 2021 года из «Астон Виллы».
Стоимость этого трансфера оценена в 117,5 миллиона евро. В четвёртом туре Премьер-лиги «Эвертон» имеет возможность показать хороший результат и заработать очки.
Они принимают «Астон Виллу», которая находится в сложной ситуации и является бывшей командой Грилиша. Также в среду хорват и легенда мирового футбола Лука Модрич отметил 40-летие.
Главный тренер «Эвертона» Дэвид Мойес так высказался о выступлениях Грилиша: «Его игра — не моя заслуга». Эти слова подчёркивают личный труд и мастерство футболиста.