Toni: Al-Ahli APLda yuqori to‘rtlikda bo‘lardi
Sobiq "Brayton" hujumchisi Ayven Toni, hozirda Saudiya klubi "Al-Ahli" safida o‘ynayotgan futbolchi, jamoasi va chempionat kuchini Angliya ligasi bilan taqqoslab baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Toni Krishtianu Ronalduni qo‘llab, Saudiya ligasi eng yaxshi ligalar darajasida ekanligini ta’kidladi. U The Telegraph nashriga bergan intervyusida Ronalduning butun dunyoni aylanib chiqqanini va ehtimol o‘zidan ko‘proq tajribaga ega ekanini aytdi.
Toni o‘z faoliyatini asosan Angliya Premer Ligasi, Chempionship hamda birinchi va ikkinchi ligalarda o‘tkazganini bildirdi. Uning fikricha, Saudiya Arabistoni chempionati Angliya chempionati darajasida.
Toni shuningdek, agar "Al-Ahli" Angliya Premer Ligasi jamoasi bo‘lsa, ular yuqori to‘rtlik uchun kurashda faol ishtirok etishini ta’kidladi. U bu turnir sifat jihatdan kuchli ekanligini va muxlislar uni past baholamasliklari kerakligini aytdi.
Toni "Al-Hilol" jamoasining "Manchester Siti"ga qarshi o‘yinda g‘alaba qozonganini eslatib o‘tdi. 2024-2025 yilgi Saudiya chempionatida Toni to‘purarlar poygasida ikkinchi o‘rinni egalladi va Krishtianu Ronaldudan ikki golga kam natija ko‘rsatdi.
Bu ma’lumotlar uning jamoasi va ligaga bo‘lgan ishonchini namoyon etadi.
«Nasaf» o'z maydonida «Paxtakor» jamoasiga imkoniyatni boy berdi
Qarshining Markaziy stadionida bo‘lib o‘tgan keskin bahsda Nasaf jamoasi o‘z maydonida Toshkentning Paxtakor klubiga 1:2 hisobida imkoniyatni boy berdi. Uchrashuv

Тони: Аль-Ахли был бы в верхней четверке APL
Бывший нападающий "Брайтона" Айвен Тони, который сейчас играет за саудовский клуб "Аль-Ахли", оценил силу своей команды и чемпионата, сравнив их с английской лигой. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тони поддержал Криштиану Роналду, подчеркнув, что саудовская лига находится на уровне лучших лиг мира. В интервью изданию The Telegraph он отметил, что Роналду объездил весь мир и, возможно, обладает большим опытом, чем он сам.
Тони рассказал, что большую часть своей карьеры провёл в Английской Премьер-лиге, Чемпионшипе, а также в первой и второй лигах. По его мнению, чемпионат Саудовской Аравии находится на уровне английского чемпионата.
Тони также подчеркнул, что если бы "Аль-Ахли" была командой Английской Премьер-лиги, она активно боролась бы за место в топ-четвёрке. Он отметил, что этот турнир силён с точки зрения качества, и болельщикам не стоит недооценивать его.
Тони напомнил о победе команды "Аль-Хилал" над "Манчестер Сити". В чемпионате Саудовской Аравии 2024-2025 годов Тони занял второе место в гонке бомбардиров, уступив Криштиану Роналду всего два гола.