Oviedo muxlisi Mbappe va Vinisiusni haqorat qildi
Ispaniyaning "Oviedo" klubi muxlisi La Liga doirasidagi Madriddagi "Real" jamoasiga qarshi kechgan o‘yinda irqchilik va nafratni targ‘ib qilgani uchun politsiya tomonidan qo‘lga olindi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ESPN xabar berdi. Manbaning ma’lumot berishicha, muxlis "qirollik" klubining yulduzlariga nisbatan haqoratli shiorlar aytganligi uchun ushlangan.
Oldinroq matbuotda Vinisius Junior va Kilian Mbappe gol nishonlanayotganda haqoratlanganligi haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘yinda Xabi Alonso boshchiligidagi jamoa 3:0 hisobida katta g‘alabaga erishdi.
Uch turdan so‘ng "Real" musobaqa jadvalida birinchi o‘rinda turibdi, "Oviedo" esa 14-o‘rinni egallagan. Ushbu voqea sport maydonida adolat va hurmat muhimligini yana bir bor eslatadi.
Har qanday muxlis o‘zining xatti-harakatlari uchun mas’uliyatni his qilishi lozim. Irqchilik va nafratga qarshi kurashish sport ruhini saqlashda muhim ahamiyatga ega.

Фанат Овьедо оскорбил Мбаппе и Винисиуса
Фанат испанского клуба «Овьедо» был задержан полицией за пропаганду расизма и ненависти во время матча Ла Лиги против мадридского «Реала». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил ESPN. По информации источника, фанат был задержан за оскорбительные лозунги в адрес звезд «королевского» клуба.
Ранее в СМИ появились сообщения о том, что Винисиус Джуниор и Килиан Мбаппе подверглись оскорблениям во время празднования голов. В матче команда под руководством Хаби Алонсо одержала крупную победу со счетом 3:0.
После трех туров «Реал» занимает первое место в турнирной таблице, а «Овьедо» — 14-е. Этот инцидент вновь напоминает о важности справедливости и уважения на спортивной арене.
Каждый болельщик должен осознавать ответственность за свои действия. Борьба с расизмом и ненавистью имеет важное значение для сохранения духа спорта.