Luis de la Fuente Gavining jarohati haqida gapirdi
Ispaniya terma jamoasi bosh murabbiyi Luis de la Fuente "Barselona" jamoasining yarim himoyachisi Gavi haqida yangi jarohati yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli futbolchi tizzasidan olgan jarohati sababli noaniq muddatga maydondan chetlatildi. Yarim himoyachiga ehtimoliy jarrohlik amaliyoti talab qilinishi mumkin.
Luis de la Fuente ertalab Gavi bilan suhbatlashganini aytdi. U futbolchining holatidan juda afsusda ekanligini va menisk operatsiyasini kutayotganini ta’kidladi.
Shu bilan birga, murabbiy Gavi kuchli inson ekanligini va aynan shunday qiyinchiliklar uni yanada kuchaytirishini aytdi. Taxminan ikki yil oldin Gavi Ispaniya terma jamoasi safida o‘tkazilgan o‘yinda tizzasining kesishgan bog‘lamini shikastlagan edi.
Bu jarohat tufayli u taxminan o‘n bir oy davomida maydonga tusha olmadi. Hozirgi vaqtda Gavi terma jamoa uchun 28 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urgan.

Луис де ла Фуэнте рассказал о травме Гавина
Главный тренер сборной Испании Луис де ла Фуэнте высказался о новой травме полузащитника «Барселоны» Гави. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний футболист был отстранён от игры на неопределённый срок из-за травмы колена. Полузащитнику, возможно, потребуется операция.
Луис де ла Фуэнте рассказал, что утром разговаривал с Гави. Он выразил сожаление по поводу состояния футболиста и отметил, что тот ожидает менискэктомию.
Кроме того, тренер отметил, что Гави — сильный человек, и именно такие трудности делают его ещё сильнее. Примерно два года назад Гави повредил переднюю крестообразную связку колена в матче за сборную Испании.
Из-за этой травмы он не мог выходить на поле около одиннадцати месяцев. На данный момент Гави сыграл за сборную 28 матчей и забил 5 голов.