Shakiri eng zo‘r jamoadosh sifatida Riberni tanladi
Shveytsariyalik yulduz futbolchi Jerdan Shakiri o‘zining futbol faoliyati davomida eng yaxshi jamoadoshini nomladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U ko‘plab kuchli futbolchilar bilan birga o‘ynaganini ta’kidladi, shuning uchun birini ajratib ko‘rsatish unga qiyinligini bildirdi. Biroq, agar tanlashga majbur bo‘lsa, u Frank Riberni alohida ta’kidlaydi.
Shakiri aytishicha, Riberi birinchi mashg‘ulotdan boshlab katta taassurot qoldirgan. Uning maydondagi texnikasi va yuqori darajadagi o‘yin uslubi darhol ajralib turgan.
33 yoshli shveytsariyalik futbolchining so‘zlariga ko‘ra, Riberi bilan birga ishlash uning uchun katta baxt bo‘lgan. Frank Riberi o‘z faoliyatining ko‘p qismini Germaniyaning Myunxen shahridagi “Bavariya” klubida o‘tkazgan.
U 2007 yildan 2019 yilgacha ushbu jamoada o‘ynagan. So‘nggi faoliyat klub sifatida esa Italiyaning “Salernitana” jamoasida to‘p surgan.

Шакири выбрал Рибери в качестве лучшего товарища по команде
Швейцарская звезда футбола Джердан Шакири назвал своего лучшего партнёра по команде за время своей футбольной карьеры. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он отметил, что играл вместе со многими сильными футболистами, поэтому выделить кого-то одного ему сложно. Однако, если бы пришлось выбирать, он особо выделил Франка Рибери.
По словам Шакири, Рибери произвёл большое впечатление с первой тренировки. Его техника на поле и высокий уровень игрового стиля сразу выделялись.
По словам 33-летнего швейцарского футболиста, работать с Рибери было для него большой удачей. Франк Рибери провёл большую часть своей карьеры в клубе «Бавария» из Мюнхена, Германия.
Он играл в этой команде с 2007 по 2019 год. Последним клубом в его карьере стала итальянская команда «Салернитана».