Ferstappen Yamal va Oltin to‘p haqida fikr bildirdi
Mashhur Formula-1 haydovchisi Maks Ferstappen Ispaniya terma jamoasi va Kataloniya «Barselona» klubining 18 yoshli yarim himoyachisi Lamin Yamal haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yoshiga qaramay Yamalning o‘yini juda ajoyib ekanligini ta’kidladi. Ferstappenning so‘zlariga ko‘ra, Messi va Ronaldudan keyin «Oltin to‘p» uchun aniq nomzod yo‘q.
U hech kimni boshqalardan ancha ustun deb atay olmaydi, lekin yaqinda Lamin bu mukofotni qo‘lga kiritishiga ishonch bildiradi. Hozirgi Ispaniya chempionatida Yamal «ko‘k-burgundiya» jamoasi safida uchta o‘yinda maydonga tushdi.
U ikki marta gol urib, yana ikki golga assistentlik qildi. Bu natijalar yosh futbolchining jamoasi uchun muhim hissa qo‘shayotganini ko‘rsatadi.

Ферстаппен высказался о Ямале и Золотом мяче
Известный гонщик Формулы-1 Макс Ферстаппен высказался о 18-летнем полузащитнике сборной Испании и каталонского клуба «Барселона» Ламине Ямале. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что несмотря на свой возраст, игра Ямала очень впечатляет. По словам Ферстаппена, после Месси и Роналду нет явного кандидата на «Золотой мяч».
Он не может назвать кого-то значительно превосходящим других, но уверен, что вскоре Ламин завоюет эту награду. В нынешнем чемпионате Испании Ямал провел три матча за команду «сине-гранатовых».
Он забил два гола и отдал две результативные передачи. Эти показатели показывают, что молодой футболист вносит важный вклад в команду.