Klishi: Sherki cheklangan maydonda oson o‘ynaydi
Sobiq futbolchi «Manchester Siti» jamoasining yarim himoyachisi Rayan Sherkini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yozda «shaharlar» safini to‘ldirgan ushbu futbolchining o‘yin uslubini juda yaxshi biladi. Klishi aytishicha, u hech qachon cheklangan maydonchada shunchalik oson va samarali o‘ynaydigan futbolchini ko‘rmagan.
Sherkida to‘p bilan ishlashda ko‘plab ijobiy fazilatlar mavjud. Unga qarshi o‘ynash juda qiyin, bu raqiblarni chalg‘itadi.
Mutaxassis fikricha, Sherki o‘zining funksional imkoniyatlari bilan «Manchester Siti»ning uzoq yillik yetakchisi Kevinning o‘rnini to‘ldira oladi. Kevin de Bryuyn yaqinda klubni tark etdi.
Fransiyalik futbolchi joriy mavsumda barcha musobaqalarda «shaharlar» jamoasi safida olti o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urdi va bitta golga uzatma berdi. Uning jamoaga qo‘shgan hissasi sezilarli hisoblanadi.

Клиши: Шерки легко играет на ограниченном пространстве
Бывший футболист полузащитник «Манчестер Сити» Райан Шерки получил высокую оценку. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он очень хорошо знает стиль игры этого футболиста, который летом пополнил ряды «горожан». По словам Клиши, он никогда не видел футболиста, который так легко и эффективно играет на ограниченном пространстве.
У Шерки много положительных качеств в работе с мячом. С ним очень трудно играть, он сбивает с толку соперников.
По мнению специалиста, Шерки своими функциональными возможностями может заменить многолетнего лидера «Манчестер Сити» Кевина. Кевин Де Брюйне недавно покинул клуб.
Французский футболист в этом сезоне во всех соревнованиях сыграл за «горожан» в шести матчах, забил два гола и отдал одну результативную передачу. Его вклад в команду значителен.