Vardi yoshga qaramay, o‘ynashni davom ettiradi
Sobiq «Lester» va Angliya terma jamoasi hujumchisi Jeymi Vardi Italiya «Kremoneze» klubiga o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
38 yoshli futbolchi yangi jamoa bilan mavsum oxirigacha shartnoma imzoladi, shartnomani uzaytirish imkoniyati mavjud. Vardi BBCga bergan intervyusida yosh faqat raqam ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, oyoqlari avvalgidek kuchli va tetik bo‘lsa, u o‘ynashni davom ettiradi. Hozircha uning o‘yini sustlashish belgilarini ko‘rsatmayapti, shuning uchun barcha kuchini yangi klubga bag‘ishlaydi.
Futbolchi italiya tilini o‘rganishga va’da berdi, biroq futbolning o‘zining umumiy tili borligini, uni tushunishda hech qanday muammo yo‘qligini qayd etdi. «Kremoneze» yangi mavsumni yaxshi boshladi.
Ular avval «Milan»ni 2:1 hisobida, keyin esa «Sassuolo»ni 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Bu g‘alabalar jamoaning mavsumdagi ishonchini oshirdi va Vardining yangi jamoasiga qo‘shilishi uning o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda.

Варди, несмотря на возраст, продолжает играть
Бывший нападающий «Лестера» и сборной Англии Джейми Варди высказался о переходе в итальянский клуб «Кремонезе». Об этом сообщает Euro-football.ru.
38-летний футболист подписал контракт с новой командой до конца сезона, с возможностью его продления. В интервью BBC Варди подчеркнул, что возраст — это всего лишь цифра.
По его словам, если ноги по-прежнему сильные и бодрые, он будет продолжать играть. Пока его игра не показывает признаков замедления, поэтому он посвящает все свои силы новой команде.
Футболист пообещал изучать итальянский язык, однако отметил, что у футбола есть свой общий язык, и в понимании игры у него нет никаких проблем. «Кремонезе» хорошо начал новый сезон.
Сначала они обыграли «Милан» со счётом 2:1, а затем «Сассуоло» со счётом 3:2. Эти победы повысили уверенность команды в сезоне, и ожидается, что присоединение Варди к новой команде положительно скажется на его игре.