Sobiq Argentina terma jamoasi futbolchisi Alehandro Gomes vatandoshi Kristian Romero o‘yini haqidagi taassurotlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gomesning aytishicha, Romero juda noyob va ajoyib futbolchi bo‘lib, uning o‘yin uslubi boshqalaridan tubdan farq qiladi. U birinchi kundan boshlab jamoani hayratda qoldirgan.
Gomes Romero bilan hazillashishni yoqtirganini, o‘yindan oldin unga “Roma”ga qarshi o‘yinda Jeko seni o‘ynashga imkon qoldirmaydi, hatto to‘pga tegolmaysan”, deganini eslaydi. Romero esa “Ko‘ramiz”, deb javob bergan va natijada Jeko to‘pga tegmagan.
Xuddi shunday, “Inter”ga qarshi o‘yindan oldin Gomes Lukaku va Lautaroni ham shunday ta’riflagan, Romero esa “Men ularni ikkalasini ham yengaman”, deb javob bergan. O‘yinda ular ham to‘pga tegmagan.
Gomesning so‘zlariga ko‘ra, Kristian doimo qat’iyatli bo‘lgan va yillar o‘tishi bilan futbolchi sifatida yanada rivojlangan. Argentina futbolchilari “Atalanta” jamoasida birga o‘ynagan.

Алехандро Гомес отдельно оценил Кристиана Ромеро
Бывший футболист сборной Аргентины Алехандро Гомес поделился впечатлениями об игре своего соотечественника Кристиана Ромеро. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Гомеса, Ромеро — очень уникальный и замечательный футболист, его стиль игры кардинально отличается от других. Он с первого дня удивил команду.
Гомес вспоминает, что любил шутить с Ромеро, перед матчем против «Ромы» сказал ему: «Джеко не даст тебе играть, ты даже до мяча не дотронешься». Ромеро ответил: «Поживём — увидим», и в итоге Джеко до мяча не дотронулся.
Аналогично, перед игрой с «Интером» Гомес так же охарактеризовал Лукаку и Лаутаро, а Ромеро ответил: «Я обыграю их обоих». В матче они тоже не дотронулись до мяча.
По словам Гомеса, Кристиан всегда был решительным и с годами стал ещё более развитым футболистом. Аргентинцы играли вместе в команде «Аталанта».