Antoni Marsyal Monterrey klubiga o‘tdi
Fransuz hujumchisi Antoni Marsyal Meksikaning "Monterrey" jamoasiga o‘tadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘tish haqidagi ma’lumotni taniqli futbol insayderi Fabrizio Romano ijtimoiy tarmog‘ida tasdiqladi. Marsyal o‘tgan yozda Afina shahridagi AEK klubiga qo‘shilgan edi, biroq Gretsiya chempionatining ommabop emasligi sababli Yevropa futbol maydonlaridan ko‘zdan g‘oyib bo‘lib qoldi.
U Gretsiya chempionatida jamoa safida jami 19 o‘yinda maydonga tushib, yetti ta gol urdi. Hozirda Marsyal 29 yoshda bo‘lib, u futbol ixlosmandlariga "Lion", "Monako" va "Manchester Yunayted" klublarining sobiq o‘yinchisi sifatida tanish.
"Monterrey" jamoasida esa Madridning "Real" klubining afsonaviy himoyachisi Serxio Ramos faoliyat yuritmoqda va u ushbu mexanik klubning sardori hisoblanadi. Marsyalning yangi jamoasida o‘z o‘rnini topishi va faoliyatini davom ettirishi kutilmoqda.

Антони Марсьял перешёл в клуб Монтеррей
Французский нападающий Антони Марсьяль переходит в мексиканский клуб «Монтеррей». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эту информацию о переходе подтвердил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо в социальной сети. Марсьяль прошлым летом присоединился к клубу АЕК из Афин, однако из-за низкой популярности чемпионата Греции он исчез с европейских футбольных арен.
В чемпионате Греции он провёл за команду всего 19 матчей и забил семь голов. В настоящее время Марсьялю 29 лет, и он известен футбольным болельщикам как бывший игрок клубов «Лион», «Монако» и «Манчестер Юнайтед».
В команде «Монтеррей» выступает легендарный защитник мадридского «Реала» Серхио Рамос, который является капитаном этого мексиканского клуба. Ожидается, что Марсьяль найдёт своё место в новой команде и продолжит карьеру.