Donnarumma va Trafford «Manchester City»da raqobat qiladi
«Manchester City» jamoasining darvozaboni Janluidji Donnarumma asosiy tarkib uchun kurash haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiyalik futbolchi jamoaga sentabr oyining boshida «PSJ» klubidan kelib qo‘shildi, ingliz futbolchisi esa biroz oldin «Burnli»dan sotib olingan edi. Donnarumma ta’kidlashicha, raqobat jamoa uchun foydali.
U Jamess Traford va boshqa jamoa a’zolari bilan uchrashishni intiqlik bilan kutmoqda. Maqsad kuchli va birdam jamoa yaratish bo‘lib, unda har bir a’zo bir-biriga g‘amxo‘rlik qiladi.
Bu esa muvaffaqiyatning asosiy omili hisoblanadi. Darvozabon o‘z fikrlarida shunday dedi: «Men va Traford boshqalar bilan birgalikda «Manchester City» uchun ushbu mavsumni muvaffaqiyatli o‘tkazamiz».
14 sentabr, yakshanba kuni «shaharliklar» o‘z maydonida «Manchester Yunayted» jamoasini qabul qiladi. Ushbu o‘yinga jamoa a’zolari jiddiy tayyorgarlik ko‘rmoqda va muxlislar katta qiziqish bilan kutmoqda.

Доннарумма и Траффорд конкурируют в «Манчестер Сити»
Вратарь команды «Манчестер Сити» Джанлуиджи Доннарумма высказался о борьбе за место в основном составе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист присоединился к команде в начале сентября из клуба «ПСЖ», а английский игрок был приобретён немного раньше из «Бернли». Доннарумма подчеркнул, что конкуренция полезна для команды.
Он с нетерпением ждёт встречи с Джеймсом Траффордом и другими членами команды. Цель — создать сильную и сплочённую команду, в которой каждый участник заботится друг о друге.
Это является основным фактором успеха. Вратарь выразил свои мысли следующим образом: «Я и Траффорд вместе с другими успешно проведём этот сезон за «Манчестер Сити»».
14 сентября, в воскресенье, «горожане» примут на своём поле команду «Манчестер Юнайтед». Члены команды серьёзно готовятся к этой игре, а болельщики с большим интересом её ожидают.