Lamin Yamal Barselona asosida birinchi mashg‘ulotini esladi
Barselona jamoasining qanot hujumchisi Lamin Yamal birinchi jamoa bilan mashg‘ulotlarni boshlagan paytlarini esladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 15 yoshida La Liga o‘yinida debyut qilgan va 16 yoshida asosiy tarkibning doimiy o‘yinchisiga aylangan. Laminning so‘zlariga ko‘ra, birinchi mashg‘ulotida ular ikki tomonlama o‘yin o‘tkazishgan.
Uning jamoasi 2:0 hisobida g‘alaba qozongan, u esa bitta gol urib, Ansu Fatiga assist qilgan. Shunda Xavi yordamchisi va ukasi: “Bu yigit qanday qilib o‘ynamasligi mumkin?” deb taajjub qilgan.
Biroq unga sabr qilish tavsiya etilgan. Lamin yoshlar jamoasida rivojlanishni davom ettirgan va nihoyat asosiy tarkibga ko‘chirilgan.

Ламин Ямал вспомнил первую тренировку в Барселоне
Крылой нападающий команды Барселона Ламин Ямал вспомнил время, когда начал тренироваться с основной командой. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Он дебютировал в Ла Лиге в возрасте 15 лет и в 16 лет стал постоянным игроком основного состава. По словам Ламина, на первой тренировке они провели двустороннюю игру.
Его команда выиграла со счётом 2:0, он забил один гол и сделал ассист Ансу Фати. Тогда помощник Хави и его брат удивились: «Как этот парень может не играть?»
Однако ему посоветовали набраться терпения. Ламин продолжил развиваться в молодежной команде и в итоге был переведен в основной состав.