Markaziy himoyachi Emerik Laport «Al-Nasr» klubini tark etib, «Atletik» Bilbao jamoasiga qaytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda payshanba kuni rasmiy ravishda e’lon qilindi. 31 yoshli futbolchi bask klub bilan 2028 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma imzoladi.
Laport «Al-Nasr» muxlislariga murojaat qilib, ushbu buyuk klubdagi faoliyati yakunlanganini bildirdi. U o‘z vaqtida ko‘plab yodda qoladigan voqealar va muvaffaqiyatlarga erishganidan minnatdorlik bildirdi hamda Saudiya Arabistoni chempionatining jahon maydonidagi o‘sishida ishtirok etganidan faxrlanishini ta’kidladi.
Futbolchi klubga kelajakda eng yaxshi tilaklarni izhor etdi. Ispaniyalik futbolchi 2023 yil yozidan beri Riyoddagi jamoada o‘ynab kelayotgan edi.

Laport поблагодарил болельщиков «Аль-Наср»
Центральный защитник Эмерик Лапорт покинул клуб «Аль-Наср» и вернулся в команду «Атлетик» Бильбао. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Об этом официально объявили в четверг. 31-летний футболист подписал контракт с баскским клубом до 2028 года.
Лапорт обратился к болельщикам «Аль-Наср», сообщив о завершении своей деятельности в этом великом клубе. Он выразил благодарность за множество запоминающихся событий и достижений, а также подчеркнул свою гордость за участие в росте чемпионата Саудовской Аравии на мировой арене.
Футболист пожелал клубу всего наилучшего в будущем. Испанский игрок выступал за команду в Эр-Рияде с лета 2023 года.