Barcelona jamoasining himoyachisi Erik Garsiya Inyigo Martinesning klubdan ketishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
34 yoshli markaziy himoyachi Hans-Diter Flik boshqaruvida “ko‘k-qizil” jamoaning asosiy o‘yinchilaridan biri bo‘lgan. Avgust oyida kataloniyalik katta klub yetakchini Saudiya Arabistonining “Al-Nasr” jamoasiga qo‘yib yuborishga majbur bo‘ldi.
Erik Garsiya ta’kidlaganidek, Inyigo nafaqat maydonda, balki maydon tashqarisida ham jamoaga katta yordam bergan. Uning tajribasi yosh futbolchilarimizda yo‘q edi va u o‘tgan mavsumni ajoyib o‘tkazdi.
Futbolda bunday holatlar bo‘lib turadi — muhim o‘yinchilar turli sabablarga ko‘ra ketadi, lekin jamoa ularsiz ham davom etishi kerak. Qolgan futbolchilar esa o‘zlarining eng yaxshi tomonlarini namoyish etishlari zarur.
Biz yosh jamoamiz, ammo tayyormiz va bu bizning mas’uliyatimizdir, dedi Erik Garsiya. Yakshanba kuni Barcelona La Liga doirasida uy maydonida Valensiya jamoasi bilan o‘yin o‘tkazadi.

Эрик Гарсия Иниго Мартинес ухода выразил отношение
Защитник команды «Барселона» Эрик Гарсия высказался по поводу ухода Иниго Мартинеса из клуба. Об этом сообщает Euro-football.ru.
34-летний центральный защитник под руководством Ханса-Дитера Флика был одним из основных игроков «сине-красных». В августе каталонский крупный клуб был вынужден отпустить лидера в саудовский клуб «Аль-Наср».
По словам Эрика Гарсии, Иниго оказывал большую помощь команде не только на поле, но и вне его. Его опыта не было у наших молодых футболистов, и он провёл отличный прошлый сезон.
В футболе бывают такие ситуации — важные игроки уходят по разным причинам, но команда должна продолжать играть и без них. Остальные футболисты должны показать свои лучшие качества.
Мы молодая команда, но мы готовы, и это наша ответственность, — сказал Эрик Гарсия. В воскресенье «Барселона» проведёт домашний матч Ла Лиги против «Валенсии».