Manchester Yunayted Emiliano Martinesni qayta ko‘rib chiqadi
Manchester Yunayted jamoasi Aston Villa jamoasining darvozaboni Emiliano Martinesni sotib olish g‘oyasiga qayta murojaat qilishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Qizil iblislar yozgi transfer oynasida argentinalik futbolchi bilan kelishuvga erishgan bo‘lsalar-da, oxir-oqibat 23 yoshli Senne Lammensni Antverpen jamoasidan taklif qilishni afzal ko‘rishdi. Mashhur jurnalist Ben Jeykobning fikriga ko‘ra, Manchester Yunayted yanvar oyida Martinesni sotib olish imkoniyatini ko‘rib chiqishi mumkin, agar jamoa tajribali darvozabonga ehtiyoj sezsa.
Boshqa ehtimoliy variant sifatida Milan jamoasi bilan shartnomasi keyingi yozda tugaydigan Mayk Menyan ham ko‘rilmoqda. Manba ta’kidlashicha, Lammens kamida joriy yil oxirigacha Manchester Yunaytedning asosiy darvozaboni bo‘lib qoladi.
Shunday qilib, jamoa darvozabon masalasida hozircha barqarorlikni saqlamoqda, biroq kelajakda qo‘shimcha variantlarni ham ko‘zdan kechirish ehtimoli mavjud.

Манчестер Юнайтед пересматривает кандидатуру Эмилиано Мартинеса
Команда Манчестер Юнайтед может вновь обратиться к идее приобретения вратаря Астон Виллы Эмилиано Мартинеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хотя Красные дьяволы достигли соглашения с аргентинским футболистом в летнее трансферное окно, в итоге они предпочли предложить контракт 23-летнему Сенне Ламменсу из Антверпена. По мнению известного журналиста Бена Джейкоба, Манчестер Юнайтед может рассмотреть возможность покупки Мартинеса в январе, если команде понадобится опытный вратарь.
В качестве другой возможной альтернативы рассматривается Майк Менян, контракт которого с Миланом истекает следующим летом. По данным источника, Ламменс останется основным вратарём Манчестер Юнайтед как минимум до конца текущего года.
Таким образом, команда пока сохраняет стабильность в вопросе вратаря, однако в будущем возможно рассмотрение дополнительных вариантов.