Mashhur sobiq yarim himoyachi, "Kalyari", "Roma" va "Inter" klublarida o‘ynagan Radja Nainggolan "Fiorentina" va Italiya terma jamoasi hujumchisi Moyze Kina haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 25 yoshli hujumchini ortiqcha baholangan futbolchi deb hisoblaydi. O‘tgan mavsumda Seriya Ada 19 ta gol urib, ikkinchi eng yaxshi to‘purar bo‘lgan Moyze Kina, shuningdek, "Yuventus"dan keyin terma jamoa asosiy tarkibiga kirishga muvaffaq bo‘lgan.
Biroq Nainggolan uning yutuqlari unga katta taassurot qoldirmaganini aytmoqda. U shunday dedi: "Moyze Kina va Xoylunn ortiqcha baholangan o‘yinchilar.
Leau haqida esa shuni aytishim mumkin, u ortiqcha baholangan emas, ammo o‘z imkoniyatlarini to‘liq namoyish eta olmayapti". Moyze Kina tomonidan o‘tkazilgan dubllik Italiya terma jamoasiga 2026 yilgi Jahon chempionati saralash o‘yinida Isroil terma jamoasini 5:4 hisobida mag‘lub etishga yordam berdi.

Nainggolan: Моизе Кин переоценённый футболист
Известный бывший полузащитник, игравший за клубы "Кальяри", "Рома" и "Интер", Раджа Наингголан высказался о форварде "Фиорентины" и сборной Италии Моизе Кине. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он считает 25-летнего нападающего переоценённым футболистом. В прошлом сезоне Моизе Кине забил 19 голов в Серии А, став вторым лучшим бомбардиром, а также сумел войти в основной состав сборной после "Ювентуса".
Однако Наингголан говорит, что его достижения не произвели на него большого впечатления. Он сказал: "Моизе Кине и Хойлунн — переоценённые игроки.
Что касается Леау, то могу сказать, что он не переоценён, но не может полностью раскрыть свои возможности". Дубль Моизе Кине помог сборной Италии в отборочном матче чемпионата мира 2026 года обыграть сборную Израиля со счётом 5:4.