Madridning "Real" jamoasi yarim himoyachisi Eduardo Kamavinga hozircha maydonga qaytishga tayyor emas. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Dastlab, fransiyalik futbolchining La Liga doirasidagi "Real Sosyedad"ga qarshi bo‘ladigan o‘yinda ishtirok etishi rejalashtirilgan edi. Biroq, jarohatdan keyingi tiklanish jarayoni kechikmoqda, deb xabar beradi jurnalist Mario Kortexana.
Klub 22 yoshli o‘yinchining sog‘lig‘ini xavf ostiga qo‘yishni istamayapti. Yakuniy tiklanish muddati hozircha noma’lum.
Eduardo Kamavinga aprel oyidan buyon maydonda ko‘rinmayapti. "Real" va "Real Sosyedad" o‘rtasidagi o‘yin shanba kuni bo‘lib o‘tadi.
Uchrashuv Moskva vaqti bilan soat 17:15 da boshlanadi. Futbolchilar va muxlislar Eduardo Kamavinganing tez orada sog‘ayib, maydonga qaytishini orziqib kutmoqda.

Камавинга на поле пока не вернется – Реал выбрал безопасность
Полузащитник мадридского "Реала" Эдуардо Камавинга пока не готов вернуться на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Изначально планировалось, что французский футболист примет участие в матче Ла Лиги против "Реал Сосьедада". Однако процесс восстановления после травмы задерживается, сообщает журналист Марио Кортексана.
Клуб не хочет рисковать здоровьем 22-летнего игрока. Окончательные сроки восстановления пока неизвестны.
Эдуардо Камавинга не появлялся на поле с апреля. Матч между "Реалом" и "Реал Сосьедадом" состоится в субботу.
Встреча начнется в 17:15 по московскому времени. Футболисты и болельщики с нетерпением ждут скорейшего выздоровления и возвращения Камавинги на поле.