Martinelli Eze va Madueke kelishidan xursandligini aytdi
Londonning “Arsenal” jamoasi qanot himoyachisi Gabriyel Martinelli o‘z klubidagi raqobat va yozda jamoaga qo‘shilgan yangi futbolchilar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U “Arsenal”dagi vaziyatni milliy jamoaga o‘xshatdi. Agar menga Vini­sius yoki Rodrigoni jamoada saqlash yaxshi emasmi, deb so‘rasangiz, men ha deb javob beraman.
Ular jamoaga sovrinlarni qo‘lga kiritishda yordam beradi. G‘alaba qozonishni istasak, sifatli o‘yinchilarga ehtiyoj bor.
“Arsenal” uchun ham shunday. Men Eze va Maduekening kelishidan juda xursandman, dedi Martinelli Mirror nashriga bergan intervyusida.
“Arsenal” Angliya Premer-ligasining uchinchi turidan so‘ng olti ochko to‘plab, peshqadamlar guruhida uchinchi o‘rinda bormoqda. Jamoa “Manchester Yunayted”ga 1:0, “Lids”ga 5:0 hisobida g‘alaba qozongan, ammo “Liverpul”ga 0:1 hisobida mag‘lub bo‘lgan.
13 sentabr, shanba kuni “Arsenal” o‘z maydonida “Nottingem Forest” jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Martinelli esa “Men butun umrimni “Arsenal”da o‘tkazishni xohlayman”, dedi.

Martinelli сказал, что рад приходу Эзе и Мадюэке
Защитник лондонского «Арсенала» Габриэль Мартинелли высказался о конкуренции в клубе и новых футболистах, присоединившихся к команде летом. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сравнил ситуацию в «Арсенале» с национальной сборной. Если бы меня спросили, не лучше ли сохранить в команде Винисиуса или Родриго, я бы ответил «да».
Они помогают команде завоевывать трофеи. Если мы хотим побеждать, нам нужны качественные игроки.
Для «Арсенала» это тоже актуально. Я очень рад приходу Эзе и Мадуэке, — сказал Мартинелли в интервью изданию Mirror.
После третьего тура Английской Премьер-лиги «Арсенал» набрал шесть очков и занимает третье место в группе лидеров. Команда выиграла у «Манчестер Юнайтед» со счётом 1:0, у «Лидса» — 5:0, но уступила «Ливерпулю» 0:1.
13 сентября, в субботу, «Арсенал» проведёт матч на своём поле против «Ноттингем Форест». Мартинелли же заявил: «Я хочу провести всю свою жизнь в „Арсенале“».