Alonso: Bellingem hali o‘yinlarga tayyor emas
Real Madrid jamoasining yarim himoyachisi Jud Bellingem yaqinda jamoa bilan mashg‘ulotlarni tikladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Biroq, ingliz futbolchisi hali o‘yinlarga tayyor emas. Bu haqda jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso matbuot anjumanida ma’lum qildi.
Alonso jurnalistlarga bergan intervyusida, "Bellingem haqida optimistik fikrdaman. Umid qilamanki, u oktyabr oyigacha maydonga qaytadi.
Biz uni sabrsizlik bilan kutyapmiz", dedi. Eslatib o‘tamiz, yozda Jud Bellingem yelka muammolari sabab jarrohlik amaliyotidan o‘tgan edi.
Ispaniya chempionatining navbatdagi o‘yini Real Madrid uchun 13 sentabr, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Xabi Alonsoning jamoasi safarda Real Sosiedad jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Shuningdek, La Liga chempionatining dastlabki uch turida Real Madrid barcha o‘yinlarda g‘alaba qozonganini ta’kidlash lozim.

Alonso: Беллингем еще не готов к играм
Полузащитник команды Реал Мадрид Джуд Беллингем недавно возобновил тренировки с командой. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Однако английский футболист еще не готов к играм. Об этом на пресс-конференции сообщил главный тренер команды Хаби Алонсо.
В интервью журналистам Алонсо сказал: "Я оптимистично настроен по поводу Беллингема. Надеюсь, что он вернется на поле к октябрю.
Мы с нетерпением его ждем", — отметил он. Напомним, что летом Джуд Беллингем перенес операцию из-за проблем с плечом.
Следующий матч чемпионата Испании для Реал Мадрида состоится 13 сентября, в субботу. Команда Хаби Алонсо сыграет в гостях против Реал Сосьедада.