Amorim Manchester derbisida Bayindirni tanladi
Manchester Yunayted jamoasining bosh murabbiyi Ruben Amorim yaqinlashib kelayotgan Manchester Siti bilan o‘yin uchun jamoa darvozaboni kim bo‘lishini ma’lum qildi va yangi qo‘shilgan darvozabon Senne Lammens haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Amorimning so‘zlariga ko‘ra, Siti bilan o‘yinda asosiy darvozabon sifatida Altyay Bayindir maydonga tushadi. Ushbu o‘yin uchun qaror aniq bo‘lib, keyinchalik esa Altyay Bayindir va Senne Lammens o‘rtasida asosiy tarkib uchun kurash boshlanadi.
Eslatib o‘tamiz, Senne Lammens Belgiyaning Antverpen jamoasidan so‘nggi transfer oynasida Manchester Yunaytedga o‘tgan. Shu bilan birga, o‘tgan payshanba kuni Manchester Yunayted rasmiy ravishda Andre Onani Turkiyaning Trabzonspor klubiga sotdi.
Ushbu o‘zgarishlar jamoaning darvozabonlar safida yangi raqobat va imkoniyatlar yaratadi. Murabbiyning fikricha, bu raqobat jamoa uchun ijobiy ta’sir ko‘rsatadi va kelajakdagi o‘yinlarda kuchli tarkib shakllanishiga yordam beradi.

Аморим выбрал Байындыра в дерби Манчестера
Главный тренер футбольного клуба Манчестер Юнайтед Рубен Аморим объявил, кто будет вратарём команды на предстоящий матч с Манчестер Сити, а также поделился мнением о новом вратаре Сенне Ламменсе. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Аморима, в матче с Сити основным вратарём выйдет Алтьай Байиндыр. Решение по этому матчу уже принято, а впоследствии начнётся борьба за основное место в составе между Алтьаем Байиндыром и Сенне Ламменсом.
Напомним, что Сенне Ламменс перешёл в Манчестер Юнайтед из бельгийского клуба Антверпен в последнее трансферное окно. При этом в прошлый четверг Манчестер Юнайтед официально продал Андре Онану в турецкий клуб Трабзонспор.
Эти изменения создают новую конкуренцию и возможности вратарской линии команды. По мнению тренера, эта конкуренция окажет положительное влияние на команду и поможет сформировать сильный состав для будущих матчей.