Senegalik yangi futbolchi Nikolas Jekson, «Bavariya» klubiga «Chelsi» jamoasidan ijaraga o‘tganidan so‘ng, sobiq murabbiy Uli Hyonnesning fikrlariga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Hyonnes Jeksonning shartnomadagi sotib olish bandi ishlatilmasligini aytgan, chunki futbolchi 40 ta o‘yin o‘tkazish mezoniga yetmaydi, deb hisoblaydi. Jeksonning so‘zlariga ko‘ra, u klub uchun katta afsona ekanligini yaxshi biladi va uni hurmat qiladi.
Uning asosiy vazifasi maydonda yaxshi o‘yin ko‘rsatib, jamoaga g‘alabalar keltirishdir. O‘yinlar soni uning maqsadi emas, u katta yutuqlarga erishishni xohlaydi.
«Bavariya» Jeksonni ijaraga olish uchun 16,5 million yevro to‘ladi. Futbolchini sotib olish narxi esa 65 million yevroni tashkil etadi.

Николас Джексон Хённес ответил на мысли
Новый сенегальский футболист Николас Джексон, перешедший в клуб «Бавария» на правах аренды из «Челси», прокомментировал мнение бывшего тренера Ули Хённеса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Хённес заявил, что пункт о выкупе контракта Джексона не будет использован, так как футболист, по его мнению, не достигнет отметки в 40 проведённых матчей. По словам Джексона, он хорошо осознаёт, что является большой легендой клуба, и уважает это.
Его основная задача — показывать хорошую игру на поле и приносить команде победы. Количество матчей для него не является целью, он стремится к большим достижениям.
«Бавария» заплатит 16,5 миллиона евро за аренду Джексона. Стоимость выкупа футболиста составит 65 миллионов евро.