Sobiq Rossiya terma jamoasi va Italiya klublarining murabbiyi Fabio Kapello "Inter" va "Yuventus" o‘rtasidagi yaqinlashib kelayotgan o‘yinga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu jamoalar Italiya chempionatining uchinchi turida 13 sentyabr kuni maydonga tushadi. Kapello fikricha, "Inter" jamoasining muammolari himoyada emas.
U hisobicha, Akandji bilan jamoa himoyasini yanada mustahkamladi, chunki "Inter" himoyada allaqachon yaxshi o‘ynayotgan edi. Eng muhimi, "neradzurri" jamoasi yarim himoyada to‘g‘ri ruhni qaytarishi kerak.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Kivu aynan shu jihat ustida ishlashi lozim. Hozirda "Yuventus" ikki o‘yindan ikki g‘alaba qozonib, 6 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda.
"Inter" esa 3 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi pog‘onada turibdi. Bu o‘yinning natijasi Italiya chempionatida muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.

Основная проблема Капелло в Интере — полузащита
Бывший тренер сборной России и итальянских клубов Фабио Капелло высказался по поводу приближающейся игры между «Интером» и «Ювентусом». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Эти команды выйдут на поле в третьем туре чемпионата Италии 13 сентября. По мнению Капелло, проблемы «Интера» не в защите.
Он считает, что команда укрепила оборону с приходом Аканжи, так как «Интер» уже хорошо играл в защите. Главное, чтобы команда «неррадзурри» правильно восстановила дух в полузащите.
По словам специалиста, Киву должен работать именно над этим аспектом. В настоящее время «Ювентус» выиграл два матча из двух и с 6 очками занимает второе место.
«Интер» же с 3 очками находится на шестом месте в турнирной таблице. Результат этой игры будет иметь важное значение в чемпионате Италии.