Arteta: Xaverts sog‘aymoqda, Jezus dekabrda qaytadi
«Arsenal» jamoasi bosh murabbiyi Mikel Arteta jarohat olgan futbolchilar Kay Xaverts va Gabriel Jezusning sog‘ligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Xaverts yaxshi holatda bo‘lib, erkin yurib, asta-sekin mashg‘ulotlarni boshlamoqda. Operatsiya qilish qarori unga qiyin bo‘lgan, ammo to‘g‘ri tanlov bo‘lgan.
Hozirda u tizzasiga yuklama berib, faol ishlamoqda. Aniq davolanish muddatlarini aytish qiyin.
Jezus esa jiddiy operatsiya qilingan va u dekabr oyida jamoa bilan birga mashg‘ulotlarni boshlashi kutilmoqda. Shu bilan birga, 13 sentabr, shanba kuni «Arsenal» Angliya Premer Ligasi doirasida «Nottingem Forest» jamoasiga qarshi uy o‘yinini o‘tkazadi.
O‘yin Moskva vaqti bilan soat 14:30 da boshlanadi. Bu uchrashuv jamoaning mavsumdagi muhim o‘yinlaridan biri hisoblanadi.

Arteta: Хавертс выздоравливает, Жезус вернется в декабре
Главный тренер команды «Арсенал» Микель Артета высказался о состоянии здоровья травмированных футболистов Кая Хавертса и Габриэля Жезуса. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Хавертс находится в хорошем состоянии, свободно ходит и постепенно начинает тренировки. Решение о проведении операции было для него трудным, но правильным выбором.
Сейчас он нагружает колено и активно работает. Точно назвать сроки восстановления сложно.
Жезус же перенес серьезную операцию, и ожидается, что он начнет тренировки с командой в декабре. В то же время, 13 сентября, в субботу, «Арсенал» проведет домашний матч против «Ноттингем Форест» в рамках Английской Премьер-Лиги.
Игра начнется в 14:30 по московскому времени. Эта встреча считается одной из важных в сезоне для команды.