Alonso: Mbappe, Vinisius va Rodrigo birga o‘ynashi mumkin
Madrid "Real" jamoasining bosh murabbiyi Xabi Alonso yaqin kelajakda muxlislar yana Kylian Mbappe, Vinisius Junior va Rodrigo uchligini hujum chizig‘ida ko‘rishlari mumkinligini aytdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Alonso fikricha, Mbappe, Vinisius va Rodrigo birga o‘ynashi mumkin va ular ilgari ham bu imkoniyatni sinab ko‘rgan. Hozircha bu kombinatsiya ko‘p qo‘llanilmagan bo‘lsa-da, uchta o‘yinga qarab xulosa chiqarish noto‘g‘ri bo‘ladi, dedi murabbiy matbuot anjumanida.
"Real" jamoasi Ispaniya La Ligasi turnir jadvalida uchta turdan keyin to‘qqiz ochko bilan birinchi o‘rinda bormoqda. 13 sentabr, shanba kuni Alonso boshchiligidagi jamoa "Real Sosiedad"ga qarshi safar o‘yinini o‘tkazadi.
Ushbu o‘yin jamoaning musobaqadagi o‘zgarishlari va kelajakdagi rejalarini ko‘rsatadi. Shuningdek, murabbiy jamoaning hujum chizig‘ini yanada kuchaytirish maqsadida turli kombinatsiyalarni sinab ko‘rishda davom etishini ta’kidladi.

Алонсо: Мбаппе, Винисиус и Родриго могут играть вместе
Главный тренер мадридского "Реала" Хаби Алонсо заявил, что в ближайшем будущем болельщики могут снова увидеть тройку Килиан Мбаппе, Винисиус Жуниор и Родриго в атаке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению Алонсо, Мбаппе, Винисиус и Родриго могут играть вместе, и ранее они уже пробовали такую возможность. Хотя эта комбинация пока использовалась нечасто, делать выводы, основываясь всего на трёх матчах, было бы неправильно, сказал тренер на пресс-конференции.
Команда "Реал" занимает первое место в турнирной таблице испанской Ла Лиги после трёх туров, набрав девять очков. 13 сентября, в субботу, команда под руководством Алонсо проведёт выездной матч против "Реал Сосьедада".
Эта игра покажет изменения в команде и планы на будущее. Также тренер подчеркнул, что продолжит экспериментировать с различными комбинациями, чтобы усилить атакующую линию команды.