“Fiorentina” jamoasi bosh murabbiyi Stefano Piyoli “Napoli”ga qarshi bo‘ladigan o‘yin kuchli va qiziqarli kechishini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, Antonio Konte boshchiligidagi “Napoli” joriy mavsumda ham favorit hisoblanadi. O‘tgan mavsum Italiya chempionligini qo‘lga kiritgan neapolliklar yozda tarkibini kuchaytirgan.
Shu bilan birga, “Fiorentina” murabbiyi o‘z jamoasi chempionga qarshi munosib raqobat ko‘rsatishga tayyorligini bildirdi va teng o‘yin kutayotganini qayd etdi. U o‘yinning natijasi maydondagi futbolchilarning harakatlariga bog‘liq ekanini, g‘olib bo‘lmas raqib yo‘qligini ta’kidladi.
Piyoli shuningdek, Konte dunyodagi eng yaxshi murabbiylardan biri ekanini aytdi va ikki jamoa ham o‘yin uchun alohida strategiyalar tayyorlaganini ma’lum qildi. “Napoli” o‘tgan yilgi skudetto g‘olibi sifatida mavsumda ham ustunlikka da’vogar ekanligi ta’kidlandi.
“Fiorentina” va “Napoli” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv 13 sentabr kuni Moskva vaqti bilan soat 21:45da boshlanadi. Ushbu o‘yin futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda.

Пиоли: Конте один из лучших тренеров в мире
Главный тренер команды «Фиорентина» Стефано Пиоли подчеркнул, что матч против «Наполи» будет напряжённым и интересным. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, «Наполи» под руководством Антонио Конте по-прежнему считается фаворитом в этом сезоне. Неаполитанцы, ставшие чемпионами Италии в прошлом сезоне, усилили состав летом.
Вместе с тем тренер «Фиорентины» заявил, что его команда готова достойно конкурировать с чемпионом и ожидает равной игры. Он отметил, что результат матча зависит от действий футболистов на поле, и нет соперников, которых нельзя было бы обыграть.
Пиоли также отметил, что Конте является одним из лучших тренеров в мире, и обе команды подготовили особые стратегии для этой игры. Подчёркивается, что «Наполи», как обладатель скудетто прошлого года, претендует на лидерство и в этом сезоне.
Встреча между командами «Фиорентина» и «Наполи» начнётся 13 сентября в 21:45 по московскому времени. Ожидается, что этот матч вызовет большой интерес у футбольных болельщиков.