Marsel Loryanni oson va tez mag‘lub etdi
Marsel va Loryan jamoalari Lig 1 ning to‘rtinchi turini ochish uchrashuvida maydonga chiqishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Har ikki jamoa mavsum boshida bittadan g‘alabaga erishgan edi. O‘yinning asosiy voqealari birinchi daqiqalardan boshlangan.
10-daqiqada Darlin Yongva jarima maydonida Mikael Murilyoga qilingan qoidabuzarlik uchun maydondan haydaldi. Shu vaqtda Mason Grinvud penalti zarbasini aniq amalga oshirib, hisobni ochdi.
Birinchi bo‘lim davomida Marsel jamoasi maydonda gol ura olmadi, ammo Grinvudning burchak zarbalari samarali bo‘ldi. 20-daqiqada Benjamen Pavar bosh bilan hisobni ikki barobar oshirdi.
33-daqiqada Anxel Gomes ajoyib zarba bilan uchinchi golni kiritdi. Uchrashuvning so‘nggi daqiqalarida Naif Ager uzoqdan kuchli zarba berib, yakuniy hisobni 4:0 ga olib chiqdi.
Marsel jamoasi 6 ochko bilan to‘rtinchi o‘rinni egallab turibdi, Loryan esa 3 ochko bilan oxirgi o‘rinlarga yaqin. Uchrashuvda ko‘plab o‘yinchilar maydonga tushib, jamoalar o‘rtasidagi farqni ko‘rsatdi.

Марсель Лориан легко и быстро победил
Команды Марселя и Лорьяна вышли на поле в матче открытия четвёртого тура Лиги 1. Об этом сообщил Euro-football.ru.
Обe команды в начале сезона одержали по одной победе. Основные события игры начались с первых минут.
На 10-й минуте Дарлин Йонгва был удалён с поля за нарушение правил против Микаэля Мурильо в штрафной площади. В этот момент Мэйсон Гринвуд точно реализовал пенальти и открыл счёт.
В первом тайме команда Марселя не смогла забить гол на поле, но угловые удары Гринвуда были эффективными. На 20-й минуте Бенжамен Павар головой удвоил счёт.
На 33-й минуте Анхель Гомес великолепным ударом забил третий гол. В последние минуты встречи Наиф Агер мощным ударом издали установил окончательный счёт 4:0.
Команда Марселя занимает четвёртое место с 6 очками, Лорьян — близко к последним позициям с 3 очками. В матче на поле вышло много игроков, что показало разницу между командами.